9 Grammy Ödüllü Rihanna, Hamileliği Spora Benzetti

Vogue’a konuşan Rihanna, “Günlük hayattan ilham aldım. Her şey bir spordur. Hamile olmak da bir spor” dedi. Rihanna ayrıca sık sık birlikte çalıştığı ve uzun süredir spor giyim tasarımcısı olan Adam Selman’ı da projede kendisine katılması için ikna etmiş.

Şarkıcı, “Benim için önemli olan kalıp ve kumaştı ve geri kalan her şeyle Adam’ın ilgilenmesine izin verdim” diye ekledi: Parçalar seksi ve sizi sarıyor, aynı zamanda işlevsel ve tüm Sport koleksiyonunu tanımlayan şey de bu. Seksi. İşlevsel. Moda.

9 Grammy ödüllü dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, Savage X Fenty markasını yeni bir spor giyim serisiyle genişleteceğini duyurdu.

Markanın çarşamba günü paylaştığı Savage X Fenty Sport adındaki yeni koleksiyon, resmi olarak 9 Kasım’da piyasaya sürülecek. Spor giyimin temel parçalarından oluşan koleksiyonda XS ile 4X beden arasındaki kadın iç çamaşırından ilham alan parçalar, vücut kıyafetleri, taytlar ve dekolteli sütyenler satışa sunulacak.

Savage X Fenty Sport’un lansmanı hakkında Vogue’a konuşan Rihanna, vücudunun en fazla efor sarf ettiği hamilelik dönemini yeni atlattığı düşünüldüğünde spor giyime yönelmenin kendisi için nasıl doğal bir ilerleme olduğunu anlattı.

Bir çocuk annesi Rihanna dergiye, “Günlük hayattan ilham aldım. Her şey bir spordur. Hamile olmak da bir spor” dedi. Rihanna ayrıca sık sık birlikte çalıştığı ve uzun süredir spor giyim tasarımcısı olan Adam Selman’ı da projede kendisine katılması için ikna etmiş.

Şarkıcı, “Benim için önemli olan kalıp ve kumaştı ve geri kalan her şeyle Adam’ın ilgilenmesine izin verdim” diye ekledi: Parçalar seksi ve sizi sarıyor, aynı zamanda işlevsel ve tüm Sport koleksiyonunu tanımlayan şey de bu. Seksi. İşlevsel. Moda.

Grammy ödüllü şarkıcı bu yıl, mayısta rapçi ASAP Rocky’le beraber ilk çocuğuna sahip olmadan önce ikonik hamilelik modasıyla manşetlere taşındı. Göbeği açıkta bırakan üstlerden uzun kollu kesik braletlere kadar, Rihanna’nın alışılmadık stili hamile modasının ezberlerini bozdu.

“Work” şarkıcısı, toplumun hamile kadınların giymesini beklediği şeylere meydan okumak istediğini paylaşarak geniş çapta beğenilen hamile stili hakkında samimiyetle konuşmuştu. Rihanna, Vogue’un Mayıs 2022 sayısı için hazırladığı kapak hikayesinde, hamileliği boyunca hamile kıyafetleri giymesinin “mümkün olmadığını” açıklamıştı.

Rihanna, “Hamile olduğumu öğrendiğimde kendi kendime hamile reyonundan alışveriş yapmamın mümkün olmadığını düşündüm. Üzgünüm, giyinip kuşanmak çok eğlenceli. Vücudum değişiyor diye o tarafın yok olmasına izin vermeyeceğim” demiş ve eklemişti:

“Hamile kadınlar için neyin “uygun” olduğunu yeniden tanımlayabildiğimizi umuyorum. Vücudum şu anda inanılmaz şeyler yaşıyor ve ben bundan utanmayacağım. Zaman, kutlama zamanı olmalı. Çünkü neden hamileliğinizi saklayasınız ki?”

Güzellik devi geçen martta Bustle’a yaptığı açıklamada, sadece topluma değil, aynı zamanda annelik stiliyle “daha da ileri gitmek ve gerçekten eğlenmek” için kendisine de meydan okumak istediğini söylemişti. Rihanna, “Benim için meydan okumaktan daha eğlenceli bir şey yok. Yaratıcı olduğum yer burası” diye itiraf etmişti: Yeni fikirler ve işe yaraması için yeni yollar bulmaya zorlandığım yer burası.

33 yaşındaki Rihanna ve 33 yaşındaki ASAP Rocky, bu yıl ocakta New York’taki bir fotoğraf çekimiyle ilk çocuklarını beklediklerini duyurmuşlardı.

(Kaynak: Independent Türkçe)

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir