Kalıcı Eyeliner (Göz Kalemi Dövmesi) Nedir, Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner veya göz kalemi dövmesi tam olarak şudur: üst kirpiklerin ve/veya alt gözün kalıcı dövme uygulanmasıdır. Seyrek kirpikleriniz varsa, her gün makyaj yaparak zaman kaybetmek istemiyorsanız ve göz kalemi seviyorsanız, bu uygulama dikkate alınmaya değer.

Haber Merkezi / Başlamak için, sertifikalı bir güzellik uzmanı seçin. Güzellik uzmanı gözlerinizin kirpik şekline uygun bir stil belirlemenize yardımcı olacaktır.

Geniş, bir göz kalemi çizgisi ile başlamak yerine ince bir çizgi ile başlayın. İleriki zamanlarda çizgiyi kalınlaştırmak için rötuş yapabilirsiniz.

Kalıcı kalıcı göz çizgisine karar verdiğiniz zaman, göz çevreniz için uyguladığınız cilt bakım ürünlerini bir hafta önce kullanmayı bırakın, böylece uygulamaya gittiğiniz zaman göz çevreniz makyajdan tamamen arınmış olur.

İşlem, seçtiğiniz stile bağlı olarak 45 dakika ile bir saat arasında sürecektir. İşlemin uygulanacağı alan uyuşturulur ve işlem sırasında bir gıdıklanma hissedilebilir ancak işlem doğru yapıldığında herhangi bir rahatsızlık veya kanama olmaz.

Eyeliner dövmeleri konusunda biraz tedirginseniz, kirpik çizgisi geliştirme adı verilen başka bir uygulama vardır. Bu, vücudun altı ila dokuz ay süren, bitkisel bazlı, kalıcı olmayan ve boya kullanılan yarı kalıcı bir uygulamadır.

Bununla birlikte, bazı riskleri vardır. Nadiren de olsa, bazı kişilerde boyalara karşı alerjik reaksiyon, işlem sonucunda göz tahrişi olabilir veya sonuçtan memnun kalmayabilir. 

Yaş, vücut ve vücut kimyası gibi faktörler, göz kalemi dövmesinin üç yıl mı yoksa beş yıla kadar mı süreceğini etkiler.

Not: Sunulan bilgilerin amacı herhangi bir hastalığı teşhis veya tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek değildir.

Tüm bilgiler yalnızca genel bilginize yöneliktir, tıbbi tavsiye veya belirli tıbbi durumların tedavisinin yerine geçmez. Uygulamadan önce bu bilgileri doktorunuzla görüşün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir