İmamoğlu Ve Yavaş’tan Sandıklarda Sorumluluk Alma Çağrısı

Gelecek Partisi, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Parti, Saadet Partisi ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Yavaş, seçmene sandıklarda sorumluluk alma çağrısında bulundu.

Haber Merkezi / Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde yardımcı olarak atanacağı duyurulan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından ortak bir çağrı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediye başkanları, sosyal medya hesaplarından paylaştıkları videolar ile yurttaşları Millet İttifakı’nın platformu olan Türkiye Gönüllüleri’ne katılmaya ve sandık güvenliği için sorumluluk almaya davet etti. İki isim, platformun Twitter hesabı ile internet sitesini de paylaşımına ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı İmamoğlu paylaşımında, “14 Mayıs’ta yeni bir dönemi beraber başlatacağız. Millet İttifakının platformu olan Türkiye Gönüllüleri’ne katılarak sandıklarda sorumluluk üstlenin” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Yavaş ise seçim çalışmalarının paylaşıldığı hesabından “14 Mayıs’ta yeni bir dönemi beraber başlatacağız. Tüm vatandaşlarımızı Millet İttifakının platformu olan Türkiye Gönüllüleri’ne katılarak sandıklarda sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum” ifadeleri ile paylaşımda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir