Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çok Sert Sözler

Partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert sözlerle yüklenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “9 ayda Londra’daki tefeciye 124 milyar lira faiz ödediler. 9 ayda vatandaşa sadece zam verdiler. Faiz lobisinin bir numaralı adamı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan artık Türkiye’nin önündeki en büyük takozdur. Demokrasinin, büyümenin, gelişmenin önündeki en büyük takozdur.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi / Konuşmasında, herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı ile çalışacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Gerçekten de bahar havası estireceğiz, gerçekten de herkesi kucaklayacağız, gerçekten de hiç kimseye kötülük yapmayacağız. Böyle bir niyetimiz zaten yok.

Çünkü biz insanız, insanın ne olduğunu biliriz. O bağlamda söylüyorum. Dertlisiniz, ciddi sorunlar var biliyorum, ama sakın umutsuzluğa kapılmayın. İnşallah Türkiye’yi çok güzel yöneteceğiz. Adaletle, ahlakla, bilgiyle, birikimle, liyakatle yöneteceğiz ve herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’yi inşa edeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında, gündemin öne çıkan konuları hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle;

“Adaleti kendim için istemiyorum, bu ülkede yaşayan 83 milyon için adalet istiyorum. Masum insanların hapishanelerde kin ve nefret duygusuyla tutulmasını istemiyorum. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, askeri öğrenciler, avukatlar, gazeteciler neden hapiste?

Terörü bir insanlık suçu olarak gördük. Terörü lanetledik. 10 Ekim Ankara Gar Katliamı yüreğimizde derin bir yara açtı. Acılarımız var ama aynı zamanda adalete olan ihtiyacımız var.

“Türkiye’yi adaletle, birikimle, liyakatle yöneteceğiz”

Kinle, öfkeyle devleti yönetmeyeceğiz. Türkiye’nin buradan hızla çıkması lazım. Bunu hep birlikte yapacağız. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın. İnşallah Türkiye’yi adaletle, birikimle, liyakatle yöneteceğiz.

Bir çiftçimiz “Tarım Kredi Kooperatifleri yakında satılık köy ilanına çıkabilir” demiş. Türkiye’yi bu hale kim getirdi? Bize yetkiyi verin, dostlarımızla bu ülkede nasıl bahar havası estirilir göreceksiniz.

Çöplerden kağıt toplayan gencecik fidan gibi evlatlarımız var. Kağıt toplayıp depoluyorlar, sonra bunları satıp elde ettikleri gelirle ailelerini geçindiriyorlar. Bunlara baskı yapmaya başladılar. Bunlarda vicdan var mı? Üzerlerinde baskı kurulmaya başlandı, biriktirdikleri kartonlar alındı başkalarına satıldı.

Kağıt toplayıcıları randevu istedi. “Siz gelmeyin, ben gelirim size” dedim. Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda çöpten kağıt toplayanların sosyal güvencesi olmasını sağlayacağız. Mazlumun ahı, indirir şahı!

Hangi sosyal kimliğin sorunu varsa buyursun CHP’ye… Defalarca söyledim. Emeklilere 2 maaş ikramiye, 3600 ek gösterge dedik. Erdoğan nihayet sözümüzü dinlemeye başladı. Bu iyiye işaret! 3600 ek gösterge sağlanıncaya kadar her gün dillendireceğim.

Emeklilikte yaşa takılanlar şanslı! Onlar ‘terörist’ grubunda değil ‘türedi’ grubunda… Erdoğan onlara öyle diyor ya… Merak etmeyin EYT’lilerin de sorunlarını biz çözeceğiz.

Daha kış bile gelmeden 2021’in ilk 5 ayında 1 milyon 525 bin abonenin elektriği kesildi. Saray duyuyor mu bunu? Onların tamamının tuzu kuru. İradesini kiraya vermiş olanlar TBMM’de halk yararına çalışamazlar.

“Erdoğan artık Türkiye’nin önündeki en büyük takozdur”

İktidar kışa hiçbir hazırlık yapmadı. Sadece 9 ayda Londra’daki tefeciye 124 milyar lira faiz ödediler. 9 ayda vatandaşa sadece zam verdiler. Faiz lobisinin bir numaralı adamı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Erdoğan artık Türkiye’nin önündeki en büyük takozdur. Demokrasinin, büyümenin, gelişmenin önündeki en büyük takozdur.

2020 Ekim’inden 2021 Ekim’ine kadar tam 31 kez elektrik, doğalgaz ve akaryakıt ürünlerine zam yaptılar. Elektrik dağıtıcıları “En az yüzde 45 zam olmazsa dükkanı kapatacağız” diyorlar. Bu vatandaş ne yapacak? Erdoğan bunları biliyor, neden önlem almadı? 128 milyar dolarımız olsaydı böyle bir tabloyla karşılaşmayız.

Ekrana çıkıp “ABD’nin, İngiltere’nin halini görüyor musunuz, benzin yok” diyor. Adam hayal aleminde geziyor. Ve bu devasa TC Devletini yönetiyor. Sen Adana’da miting yaparken polisin yiyeceklerini vatandaşlar topladı. Sana bunu göstermediler mi?

Direksiyon başında radyolarında bizi dinleyen şoför kardeşlerim; araç muayene fiyatları ancak enflasyon kadar artacak. 20 yaşını geçen araçlara hurda desteği vereceğiz. Otobüs ve TIR şoförlüğü yüksek okulu açacağız. Dinlenme tesisleri yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir