Vincenzo Montella: Performanstan Memnunum

Macaristan karşılaşması sonrası açıklamalarda bulunan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, “Genel performanstan memnun olduğumu söyleyebilirim. Macaristan’ın son maçlarına göre onlara çok az fırsat verdik. Kurgusal oyuna geldiğimizde çok memnun olduğumu söyleyebilirim” dedi.

Haber Merkezi /EURO 2024 (Avrupa Futbol Şampiyonası) hazırlıkları kapsamında Macaristan ile Türkiye, Puskas Arena’da karşı karşıya geldi. Hakem Bartosz Frankowski’nin yönettiği karşılaşmadan Türkiye, 1-0 mağlup ayrıldı. Macaristan’a galibiyeti getiren golü 48. dakikada penaltıdan Szoboszlai attı.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, “Genel performanstan memnun olduğumu söyleyebilirim. Macaristan’ın son maçlarına göre onlara çok az fırsat verdik. Kurgusal oyuna geldiğimizde çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Galler maçına göre sahada çok daha iyi duran bir takımımız vardı. Bizim için çok iyi biri test oldu.

Çok tempolu geçen bir maçtı. Maçın sonucu sadece kötü bir pozisyondan doğdu. Aslında rakibin ceza sahasında da ona benzer bir pozisyon yaşandı. Sadece o pozisyondan dolayı kaybettik. Çok fazla gol kaçırdık, futbolda maalesef böyle şeyler olabiliyor, oraya gelip o pozisyonları bulmak ve değerlendirmek gerek.” ifadelerini kullandı.

Montella, Hakan Çalhanoğlu’nun performansıyla ilgili gelen bir soruyu ise “Hakan’ın çok olgun bir futbolcu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne zaman oyunu hızlandırması ve yavaşlatması gerektiğini çok iyi biliyor. Şu andan itibaren Hakan’a bir eleştiri gelirse bunu anlayamayacağımı söyleyebilirim. Çünkü gerçekten muazzam bir futbolcudan bahsediyoruz.” şeklinde yanıtladı.

Vincenzo Montella, Avusturya maçında ilk 11’de büyük bir değişiklik olup olmayacağı sorusuna da “Hepsi oynamayı hak ediyor. İyi bir değerlendirme yaptıktan sonra kararlarımı vereceğim.” cevabını verdi.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir