İmamoğlu’ndan Dikkat Çeken ‘Yerel Seçim’ Mesajı

Vira Kavşağı’nın açılış töreninde konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, 5 yıllık yönetim sürecinde iktidarın projelere destek olmadığını ve İBB olarak yapmaya talip oldukları projelere de onay verilmediğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu, “Bu yerel seçimde, öyle bir demokrasi şamarı yiyeceksiniz ki; o belgeleri imzalamak zorunda kalacaksınız. Ben siyaseti rakiplerle didişmek için değil gerçekten milletin sorununu çözmek için yapıyorum. 16 milyon insanımız sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılan Vira Kavşağı’nın açılış töreninde konuştu. Gazete Pencere’nin aktardığına göre; Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

“Daha önce ulaştırtma bakanlığı İBB’ye devretmek üzere yaptığı bir metro hattının parasını 15 20 yılda tahsil ediliyordu. Oradaki bilet parası üzerinden tahsilatını yapıyordu. Biz göreve gelince metro hatlarını bize teslim edilmek üzere bir genelge çıkartıyorlar. Diyorlar ki İstanbul a gönderilen paranın 100 TL’sini 5 lirasını kesme hakkını üstümüze aldık diyorlar.

İstanbull’un cebine para koyarken birini buradan koyuyor ötekini diğer cebinden alıyor. Sadece 10 ayda iki metro hattının 5 milyar lirasını bizden tahsil ettiler. İki yıllık Beylikdüzü bütçesini iki ayda cebimizden aldılar. İstanbul’la iki metro hattı yapıyorsunuz bu arada onun araçlarını da biz alıyoruz. Onun da açılışını yapıyorsunuz, 10 aylık parasını da alıyorsunuz. Bari parasını aldığınız yöneticisini açılışa davet edin. Beni açılışa davet etmekten korkuyorlar.

Bu yerel seçim bitecek bu yerel seçimde öyle bir demokrasi şamarı yiyeceksiniz ki o evrakı imzalayacaksınız. Ben siyaseti rakiplerle didişmek için değil gerçekten milletin sorununu çözmek için yapıyorum. 16 milyon insanımız sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyorum. Çok enerjiliyim Allah’ımız şükürler olsun Beylikdüzü’ne geldim sizi gördüm enerjim daha çok arttı.

Birçok projemizi yaparken bu enerji ile hareket ediyoruz. İnanın Sefaköy- Beylikdüzü hattını da bitireceğiz. Hızray’la Beylikdüzü’nü Sabiha Gökçen’e biz bağlayacağız. İstanbul’un her köşesini yaşanabilir ve mutlu refah düzeyi yüksek insanlarla buluşturmanın keyfini biz yaşayacağız. Sadece 4 buçuk yılda, 3 ayımızı çaldılar bu arakadalar. 155 kavşağı bitirdik. 232 caddeyi düzenledik

Beylikdüzü’nün bizden önce 20 yılda İBB’den almadığı hizmeti vallahi billahi 4 buçuk yılda biz bu hizmeti bu şehre verdik. İstanbul’un 39 ilçesine biz bu hizmeti verdik. Oturuyorlar, kalkıyorlar Ekrem İmamoğlu ile uğraşıyorlar. Bir de şaşkınlar şöyle yapıyorlar, 20 yıllık hizmetlerini benimle yarıştırıyorlar. Ya Allah’tan kork.

Ama bu seviyeye onları getirdiysek ne mutlu bize. Biz halkçı, demokrat devletini düşünen anlayışla sadece şehirlerimizi ihya etmiyoruz. Sadece şehirlerimizi güzelleştirmiyoruz, memleketimiz geleceğini inşa eden yerel yönetim anlayışını inşa ediyoruz. O yüzden devam edeceğiz. Bizi 25 yıllarıyla kıyaslasınlar, gümbür gümbür İstanbul’un ikinci dönem kalkınmacı, icracı, yaratıcı kent tasarımı geliyor. Hem de en az 25 ilçesiyle geliyor.

“Kul hakkı yiyorlar”

Ekrem İmamoğlu, konuşmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı: Bugün 7.500 TL’yi emekliye reva gören bir anlayış, bizim çalışanlarımızla aramızı bozmaya kalkmasın. Onların tek anlayacağı iş poşettir. Devletin kurumlarının tek örneğini vereyim şimdi. Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin 20 milyonluk şehrin belediye başkanı. TRT’de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin veya Ekrem İmamoğlu’nun bir haberini yayınladı mı? İsmi bir yerde geçmiş mi?

Ama benim aleyhime yayın yapıp benim aleyhime soru sorup İstanbul’un bir kısım ilçe belediyelerini en az 50 tane yayınını bulursunuz. Kul hakkı yemek böyle bir şey. TRT’nin, Anadolu Ajansı’nın parası, oradaki maaşlar bu ülkedeki 86 milyonun cebinden çıkan parayla ödeniyor. Kul hakkı yiyorlar. Bizim insanımız kul hakkı yiyenlere beddua ederler, ben etmiyorum hepsini Allah’a havale ediyorum.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir