Fenerbahçe: Önemli Olan Kazanmaktı

Gaziantep FK karşılaşması sonrası açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, “Biz maça iyi hazırlandık. Hücum ederken savunmayı, savunma yaparken hücumu düşünmek mecburiyetindeyiz” dedi ve ekledi:

Haber Merkezi / “Oyuncularım her iki görevi de ellerinden geldiği kadar en iyi şekilde yaptılar. Rakibe çok da fazla pozisyon vermedik. Bu da bizim için önemliydi. Oyundaki topla oynama üstünlüğü, ceza sahasına 40 küsur kere girmişiz. Normalde birkaç pozisyonu daha gol yapabilirdik. Önemli olan kazanmaktı ve üç puan için çok mutluyum.”

Süper Lig’de 20. hafta karşılaşmasında Gaziantep FK ile Fenerbahçe, karşı karşıya geldi. Hakem Tugay Kaan Numanoğlu’nun yönettiği karşılaşmadan Fenerbahçe, 1 – 0 galip ayrıldı.

Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golü 81. dakikada İrfan Can Kahveci kaydetti. Fenerbahçe, bu galibiyet ile puanını 53’e çıkarırken, Gaziantep FK ise 21 puanda kaldı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. İsmail Kartal’ın açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

“İki gün önce şehit olan Mehmetçiklerimiz için çok üzgünüz. Ülkemizin başı sağ olsun. Şehitlerimizin yakınlarına da Allah sabır versin. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Vatan sağ olsun.

Buraya kazanmak için geldik. Maçın başından sonuna kadar oyun üstünlüğü bizdeydi. Rakibimizin uzun toplarla ve kaptığı toplarla kontraya çıkarak sonuca gitmeye çalışacağını tahmin ediyorduk. Bu yönde hazırlıklarımızı yapmıştık. Böylesine ağır bir zeminde… Biz çok daha iyi futbol oynayan bir ekibiz.

Futbol oynamaya çalışan bir takımız. Zemin bugün bize oyun anlamında çok da fazla müsaade etmedi. Buna rağmen oyuncularım oynamak istedi. Daha iyisini nasıl yaparız diye mücadele ettik. 1-0 kazandık, daha farklı da kazanabilirdik. Kazandığımız ve üç puan aldığımız için çok mutluyum. Oyuncularımı tebrik ediyorum.

Biz maça iyi hazırlandık. Hücum ederken savunmayı, savunma yaparken hücumu düşünmek mecburiyetindeyiz. Oyuncularım her iki görevi de ellerinden geldiği kadar en iyi şekilde yaptılar.

Rakibe çok da fazla pozisyon vermedik. Bu da bizim için önemliydi. Oyundaki topla oynama üstünlüğü, ceza sahasına 40 küsur kere girmişiz. Normalde birkaç pozisyonu daha gol yapabilirdik. Önemli olan kazanmaktı ve üç puan için çok mutluyum.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir