Ekrem İmamoğlu Mu Önde Murat Kurum Mu? Son Anket

31 Mart’ta yapılması planlanan yerel seçimleri yaklaştıkça, başkan adaylarına ilişkin anket sonuçları da gelmeye devam ediyor. Son olarak, Optimar İstanbul için yaptığı son anketi açıkladı.

Ankete göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Murat Kurum yüzde 45.5 alırken, CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 46 oy alıyor.

14-28 Mayıs seçimlerini bilen sayılı araştırma şirketlerinden biri olan OPTİMAR’ın sahibi Hilmi Daşdemir, İstanbul anket sonuçlarını Youtube kanalında paylaştı.

Buna göre, kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Murat Kurum yüzde 45.5 alırken, CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 46 oy alıyor.

Sonuçları değerlendiren Hilmi Daşdemir, konuşmasına şöyle devam etti: “Kararsızlar azalacaktır. Başa baş bir seçim yarışı İstanbul’u bekliyor. Yine mahkemede mi biter onu bilemeyiz ama çanlar Ekrem İmamoğlu’nun gideceği yönünde çalıyor. ‘Tik tak tik tak Ekrem İmamoğlu’nun günü zamanı sayılı’ diye bizi heyecanla bekletiyor.

İmamoğlu’nu sevdiğim birisi değil ama araştırmalarımda da duygularıma yer yok. Araştırmalarımda rakamlar benim namusum. Durduğum yer Türkiye merkezli, dünyayı da Türkiye merkezli okuyan Müslüman bir Türk araştırmacıyım. Bununla da şeref ve gurur duyuyorum.

2014’ten beri en isabetli araştırmalar yapan ekibin başı olarak kendimle ve OPTİMAR ile gurur duyuyorum. Murat Kurum arayı kapatıyor yakında yaptığımız araştırmalarda öne geçecek ama ne İstanbul ne Ankara için bu yarış çantada keklik değil. Başa baş kıyasıya bir yarış olacak.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir