CHP’li Ağbaba: Adayımız Kılıçdaroğlu, Takdir Altılı Masa’nın

Malatya’da basın toplantısı düzenleyen CHP’li Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı adayına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Altılı Masa’nın gösterdiği aday, bizim adayımız olacak. Bizim adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, takdir Altılı Masa’nın” dedi ve ekledi:

“Açıklanacak aday, Millet İttifakı’nın adayı olacak. Aday tarifi yapıyoruz; herkesle konuşabilen, geçmişte kirli, karanlık işleri olmayan, bürokrasi, devlet deneyimi olan birisi olsun istiyoruz. İçimizden geçen umarım Kemal Kılıçdaroğlu olur.”

Seçim güvenliğiyle ilgili de konuşan Ağbaba, “Öncelikle seçim güvenliğiyle ilgili her şeyimiz hazır. Genel Başkanı’mız başta olmak üzere çok ciddi çalışıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da basın toplantısı düzenledi.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayına ilişkin konuşan Ağbaba “Altılı Masa’nın adayına, altılı masa karar verecek ama bize sorarsanız CHP’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

6’lı Masa’nın önümüzdeki haftalarda yapacakları iki toplantının ardından adayın açıklanacağını belirten Ağbaba şöyle devam etti:

“Tekrar söylüyoruz, Altılı Masa’nın gösterdiği aday, bizim adayımız olacak. Bizim adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, takdir Altılı Masa’nın.

Açıklanacak aday, Millet İttifakı’nın adayı olacak. Aday tarifi yapıyoruz; herkesle konuşabilen, geçmişte kirli, karanlık işleri olmayan, bürokrasi, devlet deneyimi olan birisi olsun istiyoruz. İçimizden geçen umarım Kemal Kılıçdaroğlu olur.”

Seçim güvenliğiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Ağbaba, “Öncelikle seçim güvenliğiyle ilgili her şeyimiz hazır. Genel Başkanı’mız başta olmak üzere çok ciddi çalışıyoruz,” dedi ve ekledi:

“Ne yaparlarsa yapsınlar, atacakları her adıma karşı tedbirimiz var. Seçim güvenliğiyle ilgili yapılacak provokasyonlara karşı çok dikkatliyiz ve her şeye hazırlıklıyız. Bu milletin huzur ve kardeşlik içerisinde bir seçim yaşaması gerekiyor. Onu da sağlayacağımızı biliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir