Aziz Yıldırım’dan Kendisine ‘FETÖ’ İmasında Bulunan Ali Koç’a Yanıt

Ali Koç’un “Aziz Başkanın, örgüt lideri ile ilgili daha çelişkili açıklamaları da var 2013’ten sonra. Benim çizgim aynı, yanlış olur, doğru olur, benim çizgim aynı” sözlerine yanıt veren Aziz Yıldırım, “Benden FETÖ’cü çıkmaz” dedi ve ekledi:

“Benden Atatürkçü, ülkesini seven, laik bir Fenerbahçeli olur başka bir şey olmaz. Benim hakkımda böyle söylemlerde bulunup kızdırmaya çalışıyorlar. Ama biz işimize bakacağız. Yapmamız gereken çok iş var.”

Fenerbahçe’de başkan adayı Aziz Yıldırım, Ali Koç’un kendisi hakkındaki açıklamalarına da cevap verdi. Aziz Yıldırım, “Şimdi benim FETÖ’cü olduğumu ima ediyorlar. Benden FETÖ’cü çıkmaz. Benden Atatürkçü, ülkesini seven, laik bir Fenerbahçeli olur başka bir şey olmaz. Benim hakkımda böyle söylemlerde bulunup kızdırmaya çalışıyorlar. Ama biz işimize bakacağız. Yapmamız gereken çok iş var” diye konuştu.

Teknik direktör Jose Mourinho hakkında da konuşan Aziz Yıldırım, “Şampiyon olabilmek için önce iyi bir teknik direktör ve yönetim olması lazım. İyi bir teknik direktör getireceğiz” dedi. 1 Haziran Cumartesi günü Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için Londra’ya gideceğini kaydeden Aziz Yıldırım, burada Jose Mourınho ile de yüz yüze görüşeceğini ve anlaşacaklarını söyledi.

Ali Koç ne demişti?

Fenerbahçe’nin mevcut başkanı ve başkan adayı Ali Koç, pazartesi akşamı kongre üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda şu sözleri kullanmıştı; “Kelimeleri dikkatli seçmeye çalışıyorum. Aziz Başkanın, örgüt lideri ile ilgili daha çelişkili açıklamaları da var 2013’ten sonra. Benim çizgim aynı, yanlış olur, doğru olur, benim çizgim aynı.

Aziz Başkan, Cumhuriyet değerlerine son derece önem veren, biz de onun tornasından geçtik, önem veren biri, Fenerbahçe’nin de DNA’sında bu konularda bir duruşu var. Bu ne yazık ki zaman içerisinde siyasete çekildi. Çünkü Cumhuriyet değerleri bir siyasi malzeme haline geldi. Bize göre değil. Nasıl anayasanın ilk dört maddesi tartışılamazsa, bizim savunduğumuz değerler de tartışılamaz.

Biz siyaset falan yapmıyoruz, siyaset bizim savunduğumuz alan girdi. Aziz Başkanın da, benim de, bizden sonraki başkanların da burada bir pozisyon değiştireceklerini sanmıyorum. ‘Sistemle iyi geçinin’ diyen de var. Biz öyle olamıyoruz. Fenerbahçe’nin bir duruşu var bu konularda. Bunun devam etmesi de buranın, milyonların elinde. Şunu da söylemek istiyorum, Aziz Başkan, ‘Kim engellemek istiyor?’ diyor. O da bizi siyasete itmeye çalışıyor. Ama zaten bana proje diyen Aziz Yıldırım, bana FETÖ projesi diyen Aziz Yıldırım.

Onun için rakip takımın başkanı proje deyince ben cevap vermiyorum. Çünkü dönüp, ‘Senin başkanın dedi’ diyecek. Ankara’nın kafasına benim bu işi siyaset için yaptığımı sokan da Aziz Yıldırım. Geçen gün bir lafım oldu. ‘Aynaya bak. Bizi engellemek isteyenlerden biri sensin’ dedim. Bana sorarsanız, Aziz Başkanın, şu yaşında, şu sağlığında, bir numaralı önceliği 2018’in intikamını almak. Bunu da yakın çevresine söylediğini biliyoruz.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir