TÜİK’e Göre, Ücretli Çalışan Sayısı Yüzde 2,8 Arttı

Ücretli çalışan sayısı ocak ayında bir önceki yılın ocak ayına göre yüzde 2,8 arttı. Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında, sanayi sektöründe yüzde 0,1, inşaat sektöründe yüzde 9,6 ve ticaret – hizmet sektöründe yüzde 3,1 arttı.

Haber Merkezi / Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ücretli Çalışan İstatistikleri Ocak 2024 verilerini açıkladı.

Buna göre; Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 arttı.

Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın ocak ayında 14 milyon 620 bin 763 kişi iken, ocak ayında 15 milyon 22 bin 900 kişi oldu.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında, ocak ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,1, inşaat sektöründe yüzde 9,6 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 3,1 arttı.

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 0,1 arttı.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında, ocak ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,3 azaldı, inşaat sektöründe yüzde 0,7 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,3 arttı.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir