Jorge Jesus: Galip Gelmek Önemliydi

Trabzonspor galibiyeti sonrası açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, “Bugün galip gelmek önemliydi. Maçtan önce de belirtmiştim. Kuvvetli bir takıma karşı oynayacağız. Bu ligin en güçlü takımlarından bir tanesi ve aynı zamanda son şampiyon. Takımım iyi bir maç çıkarttı. Özellikle ilk 30 dakikada çok güçlü, çok kaliteli bir oyun sergiledik” dedi ve ekledi:

Haber Merkezi / “Teknik anlamda çok kaliteli goller attık özellikle üçüncü gole baktığınız zaman takımın teknik kalitesini görüyorsunuz. Bugün hedefimiz galip gelmekti ve bunu kaliteli oynayarak, başardık. Şimdi yapmamız gereken çarşamba günü Sivasspor ile oynayacağımız kupa maçına hazırlanmak. Çünkü bu maç bizi finale taşıyabilir. Bizim hedeflerimizden biri kupa. O yüzden bu sezonki en önemli maçlarımızdan biri olacak.”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Trabzonspor galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Jorge Jesus’un açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

“Bugün galip gelmek önemliydi. Maçtan önce de belirtmiştim. Kuvvetli bir takıma karşı oynayacağız. Bu ligin en güçlü takımlarından bir tanesi ve aynı zamanda son şampiyon. Takımım iyi bir maç çıkarttı. Özellikle ilk 30 dakikada çok güçlü, çok kaliteli bir oyun sergiledik. Teknik anlamda çok kaliteli goller attık özellikle üçüncü gole baktığınız zaman takımın teknik kalitesini görüyorsunuz.

Bugün hedefimiz galip gelmekti ve bunu kaliteli oynayarak, başardık. Şimdi yapmamız gereken çarşamba günü Sivasspor ile oynayacağımız kupa maçına hazırlanmak. Çünkü bu maç bizi finale taşıyabilir. Bizim hedeflerimizden biri kupa. O yüzden bu sezonki en önemli maçlarımızdan biri olacak.

O maçta (Giresunspor) istediğimiz sonucu alamadık. Bu bizi üzdü ama moralimizi düşük tutmadık. İnanmaya devam ettik. Bugünkü seviyede oynadığımız gibi oynadığımız müddetçe toparlanabileceğimizi biliyorduk. Psikolojik ve duygusal olarak güçlü olmak zorundasınız. Hafta boyunca da özgüvenli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Maçtan önce de belirtmiş olduğum gibi matematiksel olarak imkânımız olduğu müddetçe biz elimizden gelenin en iyisini her zaman yapacağız.

Ligin bitmesine üç maç kaldı. Daha önce Fenerbahçe bu kadar az süre kala iki kupada şansını ne zaman sürdürdü bilmiyorum ama benim için önemli olan hala iki yarışın da içinde olmamız. Şuanda hiçbir şey kazanmadık ama kazanabiliriz. Biz inanmaya sonuna kadar inanmaya devam ediyoruz, gideceğiz finale çıkarsak da bizim için belirleyici maçlardan biri olacak. O yüzden elimizden geleni yapmak istiyoruz.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir