İYİ Parti Lideri Akşener, Altılı Masa Toplantısına Katılmayacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi ve Demokrat Parti’nin 6 Mart Pazartesi günü gerçekleştireceği toplantıya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılmayacağı açıklandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve genel başkan başdanışmanları ile yaptığı toplantı sona erdi.

İYİ Parti Genel Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Akşener’in CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti’nin 6 Mart Pazartesi günü gerçekleştireceği toplantıya katılmayacağını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanvekili Erhan Usta da toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Bu haliyle Beşli Masa ya da Altılı Masa öyle anlaşılıyor ki Sayın Kılıçdaroğlu’nu aday yapmak için kurulmuş bir masa haline gelmiştir.

Usta, “Söylediğimiz şey çok net ve açık; mutabakatla karar alma konusunda son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltecek bir irade beyanı ortaya koyarlarsa her zaman için masa devam eder, bizim için kapı açıktır. Ama ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz, kararlar mutabakatla alınacak. Bugüne kadar da öyle yaptık” dedi.

6 Mart’taki toplantıya davet mi bekledikleri sorulan Usta, “İrade beyanı bekliyoruz. Ama belli ki bu irade olmayacak. Masanın başlangıçtan itibaren ne için kurulduğunu son geldiğimiz noktada anlamış olduk” diye konuştu.

Akşener’in cumhurbaşkanı adaylığını düşünüp düşünmediği sorulan Erhan Usta, “Adaylık meselesi şu an gündemimizde değil” yanıtını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir