İsmail Kartal: Yolumuza Devam Ediyoruz

Konyaspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, “7-1’lik galibiyet tabii ki taraftarlarımızı, bizleri, hepimizi çok mutlu etti” dedi ve ekledi:

“Sonuçta kendi evimizde, taraftarlarımızın önünde kendimize yakışır bir oyunla farklı bir galibiyet elde etik. Güzel ve seyir keyfi yüksek bir maç oldu. Taraftarlarımıza da oyuncularımıza vermiş oldukları pozitif desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sonuçta kazandık ve 3 puanımızı aldık. Yolumuza devam ediyoruz.”

Süper Lig’de ertelenen 16. hafta mücadelesinde Fenerbahçe ile Konyaspor, Şükrü Saraçoğlu’nda karşı karşıya geldi. Hakem Kadir Sağlam’ın yönettiği karşılaşmadan 7-1 galip ayrıldı.

Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golleri Edin Dzeko (3), Mert Müldür, Sebastian Szymanski, Michy Batshuayi ve Uğurcan (k.k.) kaydetti. Konyaspor’un tek golü ise Guilherme’den geldi.

Süper Lig’in en çok gol atan takımı olan Kanarya, 19 hafta sonunda gol sayısını 56’ya yükseltti. Fenerbahçe, bu galibiyetle puanını 50’ye yükseltirken, Konyaspor ise 18 puanda kaldı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Kartal’ın açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

““7-1’lik galibiyet tabii ki taraftarlarımızı, bizleri, hepimizi çok mutlu etti. Sonuçta kendi evimizde, taraftarlarımızın önünde kendimize yakışır bir oyunla farklı bir galibiyet elde etik. Güzel ve seyir keyfi yüksek bir maç oldu. Taraftarlarımıza da oyuncularımıza vermiş oldukları pozitif desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Sonuçta kazandık ve 3 puanımızı aldık. Yolumuza devam ediyoruz. Çok kaliteli oyuncularımız var. Geçen hafta da söylediğim gibi hücum opsiyonlarımızı geliştirmek üzerine çalışıyoruz. Maçları kazanmak ve daha farklı sonuçlar için yoğunlaşıyoruz. Sonuçta ekibimle, futbolcularımla hep beraber gerçekten iyi çalışıyoruz, iyi antrenmanlar yapıyoruz.

Oyuncularım da buna reaksiyon veriyor, karşılık veriyor. Onlar da bu işten keyif alıyorlar. Keyif aldıkları sürece de sahada işler güzel gidiyor. Sonuçları alıyoruz, verdiğimiz emeğin karşılığını alıyoruz, sahadaki oyuncularımızın mücadelesinin karşılığı olan 3 puanları alarak yolumuza devam ediyoruz. Taraftarlarımızı mutlu ettiğimizi düşünüyorum.

Onların bize verdiği bu enerji bizi daha da çok mutlu ediyor, oyuncularımı daha da çok motive ediyor. Sonuçta bugün yine kazanmamız gereken bir maçı kayıpsız geçtiğimiz için oyuncularımı tebrik ediyorum. Tüm taraftarlarımıza da bu soğukta buraya gelip takımımızı baştan sona destekledikleri için teşekkür ediyorum.

Bir teknik direktör olarak ben bu camianın bir evladıyım. Oyunculuk yıllarımdan bugüne kadar bütün varlığımla, benliğimle gecemi gündüzümü bu takımın başarılı olması için harcadım. Her geldiğim dönemde biraz daha iyisini yaparak ‘Fenerbahçe’ye nasıl daha fazla faydalı olurum’ bunun çalışması içerisindeyim.

Ekibimle beraber vermiş olduğumuz mücadele, ortaya koyduğumuz irade, oyuncularımla yaptığım antrenmanlar, oyun felsefemiz, değişiklikler, takım içindeki adalet, birbirimize olan saygımız, diyaloglarımız, iletişimimiz… Bunların karşılığını bir teknik direktör olarak aldığımız zaman mutlu oluyorum. Tribünlerin de bu camianın bir evladı olarak bana gösterdikleri bu saygı, sevgi, teveccüh beni daha çok mutlu ediyor, daha çok motive oluyorum.

Ben de taraftarlarıma ve camiama nasıl faydalı olurum, daha fazlasını nasıl yaparım da onları daha çok nasıl mutlu ederim diye ekibimle beraber gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah bunu sezon sonuna kadar devam ettirip şampiyonluk ipini göğüsleyebileceğimizi düşünüyorum Allah’ın izniyle.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir