CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan ‘Vasiyet’ Paylaşımı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “Vasiyetim de burada dursun” mesajıyla yayınladığı videoda grupta yaptığı konuşmadaki “Eğer bana bir şey olursa bu iktidar döneminde çalınan 418 milyar doları, 85 milyona tahsis edeceksiniz” çağrısı dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmadan kesitler içeren videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun “Vasiyetim de burada dursun” mesajıyla yayınladığı videoda grupta yaptığı konuşmadaki “Eğer bana bir şey olursa bu iktidar döneminde çalınan 418 milyar doları, 85 milyona tahsis edeceksiniz” çağrısı dikkat çekti. Kılıçdaroğlu’nun söz konusu paylaşımında yer alan bölümler şöyle:

“Silahlı insanların olduğu reklamla güya beni tehdit ediyorlar. O resimdeki mesaj net. ‘Sizin için geleceğiz’ diyorlar. Benim için beyefendiler geleceklermiş. Bu paramiliter artıklar, daha büyük bir resmin sadece bir parçası.

Her şeyin temelinde aslında tek bir şey var. O da para. Çok para. Doymayacakları kadar para. Halkımızdan çalınan bu para. Bu parayı çalan Beşli Çeteler var. Beşli Çete dediğime bakmayın, bunların kod ismi beşli. Aslında bunların sayısı binlerce.

“418 milyar dolar”

Uzman arkadaşlarıma hesaplattım. Bu iktidar döneminde çalınan; çetelerin, mafya artıklarının çaldığı, uyuşturucu baronlarının çaldığı, 418 milyar dolar. Sonra çıktım, çok açık ve net şekilde söyledim. Tahsil edeceğim rakam budur ve defterinize yazın.

Sizden 418 milyar doları, iktidarımızda tahsil edeceğiz ve alacağız. Önce benimle konuşmak ve anlaşmak istediler. Kapıyı yüzlerine kapattım. Her türlü operasyona başvurdular ve artık son aşamaya geldik. Silah ve suikast tehditleri. Son uyarılarını yapıyorlar akıllarınca.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir