YRP Lideri Erbakan’dan İktidara Sert Eleştiriler

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında iktidara sert eleştirilerde bulunan Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, 2024 yılı bütçe görüşmelerine yönelik ise hükümet kamuyu borçla yönetiyor dedi ve ekledi:

“Astronomik ölçüde attırılan ÖTV ve KDV ile ek MTV’ye ve zamlara karşın bütçe açık veriyor. Hükümet kamuyu borçla idare ediyor. Bu gidişatın fren tutmayacağı ortadadır. Bu düzen faiz lobisini besliyor, milyonlarca vatandaşı eziyor.”

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazete Pencere’nin aktardığına göre; asgari ücrete enflasyon oranında öngörülen zammın milyonlarca asgari ücretliyi mağdur edeceğini söyledi.

YRP Lideri Erbakan, asgari ücretin en az 23 bin TL olması gerektiğini belirterek “Asgari ücret zam oranının Orta Vadeli Plan’da belirtilen enflasyon oranının geçmeyeceği belirtilmektedir. Bu oran da yüzde 36’dır. Yüzde 36’lık bir zam oranı ile asgari ücreti belirlemek milyonlarca asgari ücretlinin aleyhinde bir gelişmedir” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın Mayıs 2024 enflasyon tahminini yüzde 75 olarak açıkladığını anımsatan Fatih Erbakan, “Tahminin tutması durumunda açlık sınırı Temmuz 2024’te 18 bin 74 TL’ye çıkacaktır. Aralık 2024’te ise 21 bin TL’nin üzerinde olacaktır. Yoksulluk sınırının da bununla birlikte çok daha yüksek seviyelere geleceğini gösteriyor. Yüzde 36’lık bir zammın asla yeterli olmayacağını gösteriyor bu veriler” ifadelerini kullandı.

YRP Lideri Erbakan, 2024 yılı bütçe görüşmelerine yönelik ise hükümet kamuyu borçla yönetiyor diyerek “Astronomik ölçüde attırılan ÖTV ve KDV ile ek MTV’ye ve zamlara karşın bütçe açık veriyor. Hükümet kamuyu borçla idare ediyor. Bu gidişatın fren tutmayacağı ortadadır. Bu düzen faiz lobisini besliyor, milyonlarca vatandaşı eziyor.” dedi.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir