Sakarya: Sulucaova Yaylası

Sulucaova Yaylası; Sakarya’nın Akyazı İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Sulucaova Yaylası, 1000 metre yüksekliğindeki ender güzellikteki yaylalardan bir tanesi olup, doğal bitki örtüsüne sahiptir. Yaylada yerli halkın yaz-kış oturduğu yayla evleri de mevcuttur.

Muhteşem doğa bitki örtüsüyle yaz kış doğa tutkunlarının sıklıkla gittiği mekanlar arasındadır. Kendinizi adeta doğanın hakimiyetine bırakacağınız muhteşem iklimiyle görülmesi gereken en güzel yaylalardandır.

Etrafı kayın ve gürgen ormanlarıyla kaplı Sulucaova Yaylası, görüntüsü ve muhteşem doğasıyla mest ediyor. Yayla, hava sıcaklıklarının bunalttığı sıcak yaz günlerinde serinlemek, rahat bir nefes almak, doğa ile baş başa kalmak için birebirdir.

Sulucaova Yaylası, muhteşem görüntüsüyle gürültülü şehir ortamından kaçıp doğanın sesini dinlemek isteyenlere kucak açıyor. Yaylaya gitmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanızı öneririz. Yöre halkı, oldukça sıcak ve samimidir. Size her türlü yardımda bulunacağından şüpheniz olmasın.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir