Muayene Ücretleri, Tedavi İşlemleri Ve Tıbbi Malzemeye Zam!

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimler sonrası başlayan zam yağmuru devam ediyor. Son olarak, SGK, muayene ücretleri, tedavi işlemleri ve sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi malzeme bedellerinde artış yaptı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sağlık Uygulama Tebliği’nde değişiklik yapılmasına dair tebliği, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Bianet’in aktardığı karara göre; “Ayaktan Başvurularda Ödeme Listesi”nde yer alan vaka başı muayene tutarlarında artış yapıldı.

“Hizmet Başı İşlem Puan Listesi’nde yer alan KVC-Kardiyoloji, organ doku nakli ve kemik iliği, yoğun bakım, hemodiyaliz, kan bileşenleri, doğum, yardımcı üreme tedavileri ve bununla ilişkin genel tetkikler, sünnet, kadavradan donör temini gibi işlem kodları da dahil olmak üzere tüm işlemlerde de artışa gidildi.

Tanıya Dayalı İşlem Puan Listesi’nde yer alan KVC-Kardiyoloji, organ doku nakli ve kemik iliği işlemleri, yoğun bakım işlemleri ve hemodiyaliz işlemlerine ait işlem kodları da dahil olmak üzere tüm işlemlerde artış yapıldı.

Diş Tedavileri Puan Listesi’nde yer alan tüm işlem kodları da arttı. Genel Sağlık Sigortalılarının hastanelerde aldıkları sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi malzeme bedellerinde artış yapılarak yaklaşık 11 milyar lira iyileştirme sağlandı.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir