Mantar Glade Salata, Malzemeleri, Hazırlanışı

Mantar glade salata, bugüne kadar tattığınız en lezzetli ve orjinal salatalardan biri olacağına emin olabilirsiniz. Yapımı o kadar zor olmayan tarifimiz ellerinizle buluştuğunda daha da lezzetlenecektir.

Haber Merkezi / Öyleyse hemen verilen adımları takip edin ve bu kolay tarifi sevdikleriniz için yapın! Ortalama 50 dakikada hazırlayacağınız bu tarifi denedikten sonra yorum bölümüne değerlendirebilirsiniz.

Malzemeleri;

500 gram marine edilmiş mantar
300 gram haşlanmış tavuk eti
100 gram sert peynir
3 adet yumurta
2 adet patates
Turşu
Mayonez
1 adet havuç
Dereotu

Hazırlanışı;

Gerekli tüm malzemeleri hazırlayın. Patatesleri, havucu ve yumurtaları haşlayın. Ayrı bir kapta tavuk göğsünü tuzlu suda yumuşayana kadar kaynatın.

Salatayı hazırlamak için geniş bir kaseyi streç film ile kaplayın. Marine edilmiş mantarları şapkaları aşağı bakacak şekilde kaseye dizin. Ardından dereotunu ince ince kıyıp mantarların üzerine serin.

Tavuk göğsünü küçük parçalar halinde kesin ve bir sonraki katmanı hazırlayın. Ardından bir kat mayonez serin. Bir sonraki katmanı ise rendelenmiş havuç ve mayonez ile oluşturun.

Peyniri ince bir rende üzerine rendeleyin ve bir sonraki katmanı hazırlayın.

Haşlanmış yumurtayı küpler halinde kesin veya rendeleyin. Ve bir sonraki katmanı oluşturun ve sonra mayonez serin.

Rendelenmiş patatesleri ince bir kat halinde ekleyin, sonra rendelenmiş turşuyu ve mayonezi serin. Kat kat dizdiğiniz malzemeleri mantarlar üstte olacak şekilde ters. çevirin.

Mantar glade salatası hazır! Afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir