Kripto Para Piyasası, İlk İslami Kripto Para Birimiyle Tanışmaya Hazırlanıyor

İslam hukukuna uygun, dünyanın ilk kripto para birimi piyasaya sürülüyor. İlk İslami dijital para biriminin piyasaya sürülmesi, küresel İslami finans piyasasının 2024 yılına kadar 3,60 trilyon doları aşacağı beklentileriyle aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti.

İlk İslami kripto para biriminin kurucu ortağı olan “Muhammed Al-Kaf Al-Haşimi” bu finansal desteğin, resmi olarak halka arz edilmeden önce tüccarlar ve yeni para birimi arasındaki güveni destekleyeceğine inanıyor.

Yakın bir tarihte kripto para piyasası, İslam hukukuna uygun, dünyanın ilk kripto para birimiyle tanışmaya hazırlanıyor.

Arabian Business dergisinin haberine göre, dünyada her türlü kripto para birimine olan talebin artmasıyla, türünün ilk örneği olan bu kripto para biriminin piyasaya sürülmesi için resmi lansman tarihi Mayıs ayı olarak belirlendi.

Arabian Business dergisi, İslam hukukuna uygun ilk kripto para biriminin kurucularından birinin açıklamalarını aktardı.

Dergi, Haq Blockchain adlı bir ağ üzerinden işlem görecek ilk İslami kripto paranın, önümüzdeki aydan itibaren tedavüle sokulacağını yazdı. Haq Blockchain, dünyanın dört bir yanından binlerce kripto uygulama ile uyumlu bir kripto ticaret ağı olarak biliniyor.

Yetkililerin ilk İslami kripto para biriminin Haq Blockchain ağı üzerinden piyasaya sürülmesini tercih etmeleri, bu ağın finans ve kripto para piyasaları alanındaki İslami ilke ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı olmasından kaynaklanıyor.

Şu anda, yeni İslami kripto para birimi “İslamic Coin”, dijital para birimleri alanında piyasa değerini geliştirmek ve büyütmek isteyen yatırımlar ve sermayeyi çekmeye devam ediyor.

İlk İslami kripto para biriminin kurucu ortağı olan “Muhammed Al-Kaf Al-Haşimi” bu finansal desteğin, resmi olarak halka arz edilmeden önce tüccarlar ve yeni para birimi arasındaki güveni destekleyeceğine inanıyor.

İlk İslami kripto para biriminin piyasaya sürülmesi, küresel İslami finans piyasasının 2024 yılına kadar 3,60 trilyon doları aşacağı beklentileriyle aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti.

(Kaynak: Alain Türkçe)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir