Kerim Yağcı Kimdir? Albümleri, Filmleri, Tiyatro Oyunları

10 Haziran 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kerim Yağcı, amatör anlamda oyunculuğa yedi yaşında Ankara Halkevleri Tiyatrosu bünyesinde başladı. Yağcı, 1996 yılında İstanbul’a taşındı.

Lisede de okul tiyatrosuna oyunculuğuna devam eden Kerim Yağcı, mezun olduktan sonra oyunculuğa çeşitli televizyon dizilerinde devam etti. Kerim Yağcı, oyunculuğun yanı sıra müzik ile de ilgilendi ve üniversite öğrenimini “İstanbul Haliç Üniversitesi, Konservatuar Fakültesi Türk Müziği” bölümünde devam etti.

Kerim Yağcı, Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Bölümünü bitirdikten sonra daha çok müzik çalışmalarına yoğunlaştı.

Kerim Yağcı’nın albümleri: Eledim Eledim, Kendimce, Gönülden, Seyreyle Gözüm Balaban’ı Vol. 1 (Rengahenk Türküler), Seyreyle Gözüm Balaban’ı Vol. 2 (Rengahenk Türküler), Karadut – Rengahenk Türküler Vol. 2, Muhabbet Türküleri 2.

Kerim Yağcı’nın rol aldığı tiyatro oyunları: Yaşasın Barış, Masa Masalları, Ömürsün Doktor, Yalan İçinde Yalan.

Kerim Yağcı’nın rol aldığı diziler: Kalk Gidelim, Hanım Köylü, Güzel Köylü, Yabancı Gelin, Gönül Hırsızı, Bulutların Ötesi, Şen Yuva, Kırık Kalpler – Ritmini Arayan Kalpler, Benim Annem Bir Melek, Hakkını Helal Et, Fesupanallah, Dicle, Tarık ve Diğerleri, Sırlar Dünyası / Sır Kapısı, Koçum Benim, Ekmek Teknesi.

Kerim Yağcı’nın rol aldığı sinema filmleri: Çılgın Kolej, Teslimiyet, Cadde Hikayeleri, Umut Adası.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir