İYİ Parti’de Üst Düzey İstifa: Muhalefete Muhalefet Eden Konuma Geldi

31 Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimlere ‘hür ve müstakil’ katılacağını duyuran İYİ Parti’de Ali Kıdık, partisinden istifa ettiğini duyurdu: İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak ‘Muhalefete muhalefet’ eden konumuna gelmiştir.

Haber Merkezi / İstifa açıklamasında parti teşkilatına teşekkür eden Ali Kıdık, “Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim” dedi.

31 Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimlere ‘hür ve müstakil’ katılacağını duyuran İYİ Parti’de istifalar devam ediyor. Son olarak İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kıdık, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ali Kıdık, istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum. Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak ‘Muhalefete muhalefet’ eden konumuna gelmiştir.

Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır. Bugün ‘Hür ve Müstakil’ denilen yürüyüş, masadan kalkıldığında gerçekleşmeliydi. Sayfalarca sebep yazabilirim.

Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim. İYİ Parti teşkilatlarımızın tamamına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Zira onlar Ankara’da bulunan genel merkezden çok daha inançlılar, çok daha fazla emek sahibi olduklarına şahidim.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir