Dubai’de Görülmesi Gereken Beş Yer

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en kalabalık ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden en kalabalık olan Dubai Emirliği’nin başkenti olan Dubai, 18. yüzyılda küçük bir balıkçı köyü olarak kuruldu.

Haber Merkezi / Dubai, 21. yüzyılın başlarında turizme ve lükse odaklanarak hızla büyüdü.

Dubai, aynı zamanda yolcu ve kargo için önemli bir küresel ulaşım merkezidir. Petrol, zaten önemli bir ticaret merkezi olan şehrin gelişiminin hızlanmasına yardımcı oldu.

20. yüzyılın başlarından beri bölgesel ve uluslararası ticaretin merkezlerinden biri olan Dubai’nin ekonomisi ticaret, turizm, havacılık, emlak ve finansal hizmetlerden elde edilen gelirlere dayanmaktadır.

İşte Dubai ziyaretinizde mutlaka görülmesi gereken beş yer:

Dubai Frame (Dubai Çerçevesi)

Altın renkli dikdörtgen Dubai Çerçevesi, şehrin eksiksiz bir görünümünü verir. Bir yanda Eski Dubai, diğer yanda Yeni Dubai.

Safari Parkı

119 hektarlık bir alana yayılan Dubai Safari Parkı, yaklaşık 3.000 hayvana ev sahipliği yapmakta. Safari parkında ayrıca, Afrika, Asya ve Arap kültürünü yansıtan birer köy bulunmakta.

Gölet Parkları

Dubai’deki en iyi gölet parkları, Al Barsha, Al Nahda, Al Qusais 3, Al Khaws ve Al Khawaneej’dir. Gölet parkları, ailesi ile vakit geçirmek isteyenler için oldukça huzurlu ve güzel yerler.

Umm Suqeem Plajı

Umm Suqeem Plajı, yüzme ve çeşitli su sporları olanakları, uzun yürüyüş yolları, farklı ülke lezzetlerinin bulunduğu restoranları ve çok daha fazlası ile Dubai’nin en çekici plajlarından birisidir. 

Bu plajın bir diğer özelliği de burada bir halk kütüphanesinin bulunması.

Mushrif Parkı

Mushrif Park, uzun zamandır Dubai’yi ziyaret eden doğa tutkunlarının gözdesi. 2021’de Dubai Belediyesi 50 kilometrelik bisiklet parkurunu halka açtı.

Bu bisiklet yolları, profesyonel bisikletçiler, hobiciler ve benzer şekilde turistleri çeken Mushrif Parkı’nın bir özelliğidir. 

Dubai hükümeti, gelecekte buraya daha fazla turist çekmek için gerekli düzenlemeleri çoktan başlattı.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir