Destici’den HÜDA-PAR Çıkışı: ‘Hizbullah Terör Örgütüdür’ Demeleri Lazım

BBP Lideri Destici, katıldığı bir televizyon programında, “HÜDA PAR’ın bir takım düşüncelerine katılmıyorum. ‘Hizbullah terör örgütüdür’ demeleri lazım. Türk Bayrağına yeni isimler aramak doğru değil” dedi.

Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, NTV yayınında Deniz Kilislioğlu’nun sorularına yanıt verdi.

Siyasette süren HÜDA-PAR ve ittifak tartışmalarına yönelik soruya, “Düşüncelerimi daha önce ifade etmiştim.” yanıtını veren Mustafa Destici, sözlerine şunları ekledi:

“HÜDA-PAR’ın bir takım düşüncelerine katılmıyorum. ‘Hizbullah terör örgütüdür’ demeleri lazım. Türk Bayrağına yeni isimler aramak doğru değil.”

Hizbullah ile bağlantılı olduğu ileri sürülen HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alması tartışmalara yol açmıştı.

Destici, Türkiye’nin ilk nükleer santrali Akkuyu’ya yönelik tartışmalara da değinerek, “Karşı çıktılar ama gelişmiş ülkelerde bu santrallerin önemli yeri var.” dedi.

Genel Başkan Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık duruma ilişkin de, “Hafif bir rahatsızlığı oldu. Dün gayet sağlıklıydı.” diyerek açıklamada bulundu.

“Birinci turda mı biter.” sorusuna da Destici, “Halkımız kimin çalıştığını, samimi olduğunu görüyor.” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir