Aydın, Sanatçı Ve Yazarlardan “28 Mayıs” Çağrısı: Bu Karanlık Bitsin

Aralarında, Ahmet Ümit, Arzu Çerkezoğlu, Ayşegül Devecioğlu, Garo Paylan, Genco Erkal, Rıza Türmen, Selçuk Erez, Şebnem Korur Fincancı’nın da olduğu bir grup aydın, sanatçı ve yazar 28 Mayıs’taki ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde oy verme çağrısı yaparak, “Tek Adam’a geçit vermeyeceğiz” dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bir grup aydın, sanatçı ve yazar “28 Mayıs’ta oy ver gitsin, bu karanlık bitsin” diyerek imza kampanyası başlattı.

Ahmet Türk, Ahmet Ümit, Arzu Çerkezoğlu, Ayşegül Devecioğlu, Binnaz Toprak, Erdoğan Aydın, Eşber Yağmurdereli, Figen Çalıkuşu, Gaye Boralıoğlu, Garo Paylan, Genco Erkal, Gençay Gürsoy, Gürhan Ertür, Hüseyin Mat, İlhan Tekeli, Jülide Kural, Murathan Mungan, Nesrin Nas, Oya Baydar, Ömer Madra, Rıza Türmen, Selçuk Erez, Şebnem Korur Fincancı ve Üstün Ergüder’in ilk imzacılar olduğu kampanyanın çağrı metni şöyle:

“28 Mayıs’ta sadece iki ayrı cumhurbaşkanı adayından birine değil, nasıl bir ülkede yaşamak istediğimize, geleceğimize karar vereceğiz.

Yıllardır Tek Adam’ın keyfi yönetimi altında, kavga, nefret, yoksulluk, adaletsizlik, baskı, yalan talan düzeninde, insanların yatağa aç girdiği, ekonomisi çökmüş, kurumları yok edilmiş, geleceği karartılmış bir ülkede yaşıyoruz.

Şimdi eşit, özgür, huzur, refah ve adalet içinde yaşama isteğimiz, hakkımız ve umudumuz var.

Tek kişi eksilmeden, çoğalarak, büyüyerek, kazanma azmiyle sandığa gidiyoruz. Tek Adam’a geçit vermeyeceğiz.

Neşemizi, hayatımızı, ağacımızı, nehrimizi, geleceğimizi ve oylarımızı çaldırmayacağız.

Bütün kamu kaynaklarını, devlet imkanlarını, yalana dayalı propaganda olanaklarını zorbaca kullanmasına karşın birinci turda durdurmayı başardığımız Tek Adam’ı bu kez göndereceğiz.

Daha önce el ele verip nasıl kazandıksa öyle kazanacağız.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir