AK Partili Yavuz’dan Dikkat Çeken “Yeniden Refah” Açıklaması

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin değerlendirme yapan AK Partili Ali İhsan Yavuz, “1 oyla seçimi kaybettiğiniz ya da kazandığınız yerler olabilir. YRP’nin kendi zaten kazanma iddiasında değil. Aday çıkartması kime sorsanız AK Parti’ye zarar verir diye düşünür” dedi.

Yeniden Refah Partisi (YRP), 14 – 28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı içerisinde yer almış, YRP’nin cumhurbaşkanı adayı Fatih Erbakan, adaylıktan Recep Tayyip Erdoğan lehine çekilmişti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, katıldığı bir canlı yayında 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ali İhsan Yavuz, açıklamalarından Genel Seçimlerdeki ittifak ortağı Yeniden Refah Partisi’ni (YRP) eleştirerek, “YRP’nin kendi zaten kazanma iddiasında değil. Aday çıkartması kime sorsanız AK Parti’ye zarar verir diye düşünür” diye konuştu.

Yeniden Refah’ın AK Parti’ye seçimi kaybettireceğinden kaygılanan Yavuz, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“1 oyla seçimi kaybettiğiniz ya da kazandığınız yerler olabilir. Tablo buysa her adımın her şeyin önemi yoktur diyebilir miyiz? YRP ile uzun uzun oturduk. 6 toplantı yaptık. Elbette anlaşamayabiliriz ama sonraki yıllarda Cumhur İttifak zeminini ortadan kaldıracak yaklaşımlar sergilememek gerekir.

Bugün ne oluyor? CHP zihniyeti İmamoğlu ile devam ediyor. Allah’ın izniyle seçimi kazanacağız. Ama YRP’nin kendi zaten kazanma iddiasında değil. Aday çıkartması kime sorsanız AK Parti’ye zarar verir diye düşünür. Göreceksiniz Malatya’da da net bir tablonun ortada olduğunu göreceğiz.”

Ne olmuştu?

Yeniden Refah Partisi (YRP), 14 – 28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı içerisinde yer almış, YRP’nin cumhurbaşkanı adayı Fatih Erbakan, adaylıktan Recep Tayyip Erdoğan lehine çekilmişti.

Yerel seçim gündemine gelindiğinde ise, Yeniden Refah ile AK Parti arasında yapılan görüşmeler neticesiz kalmış ve iki parti de seçimlere tüm yurtta kendi adaylarıyla girme kararı almıştı. AK Parti’nin yeniden aday göstermediği birçok belediye başkanı da Yeniden Refah Partisi’nde aday olmuştu.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir