AK Parti – Yeniden Refah Görüşmeleri: Kaç Belediye İstendiği Netleşti

31 Mart’ta yapılacak seçimlere günler kalırken, Yeniden Refahlı Doğan Aydal, seçimler için AK Parti ile yaptıkları pazarlıklarda 2 büyükşehir, 2 il ve 35 ilçe belediyesi istediklerini açıkladı.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanvekili ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doğan Aydal, Sözcü TV’de yerel seçimler öncesi yürütülen pazarlıklarda AK Parti’den kaç belediye istediklerini açıkladı.

Doğan Aydal, YRP’nin Kocaeli, Sakarya, Kütahya ve Bilecek belediyelerini ve 35 ilçe belediyesi istediklerini ifade etti.

AK Parti’nin MHP’ye bıraktığı belediyeleri hatırlatan Aydal, Yeniden Refah’ın da oy oranı doğrultusunda talepleri olduğunu söyledi ve “İki büyükşehir isteriz, Kocaeli ve Sakarya dedik. İki de il istedik, Kütahya ve Bilecik” dedi.

AK Parti’nin, YRP olmadan 76 ilçeyi kazanamayacağını, bunlardan da 35’ini istediklerini anlatan Aydal, AKP’den Ali İhsan Yavuz’un da görüşmeleri not ettiğini ancak ikinci toplantıda işlerin değiştiğini söyledi.

Doğan Aydal, ikinci toplantıdan itibaren AKP heyetinin kendilerine ‘Biz size belediye meclis üyelikleri verelim’ teklifiyle geldiğini açıkladı.

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, YRP’nin kendilerinden 100 belediye talep ettiğini söylemişti.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir