Özlem Özdil Kimdir? Hayatı, Albümleri

8 Aralık 1979 yılında Almanya’nın Hannover kentinde dünyaya gelen Özlem Özdil, halk ozanı olan babası Dursun Özdil’den ilk bağlama ve repertuvar derslerini aldı.

Sinan Çelik’in kendisini keşfetmesi ile birlikte 17 yaşında Türkiye’ye gelen Özlem Özdil, sesinin güzelliği ve bağlama çalmadaki yeteneğini Sinan Çelik, Musa Eroğlu, Güler Duman, Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş gibi duayenler ile yaptığı ortak çalışma ile daha da geliştirdi.

Sesi ve şelpe tekniğini en iyi icra eden bağlama sanatçılarından biri olarak Türkiye’de kısa zamanda tanınan Özlem Özdil, menajeri olan Sinan Çelik‘in Yapım – Prodüktörlüğünü yaptığı Duygu Müzik ile 6 adet THM albümü ve 4 adet single çıkardı.

Özlem Özdil, 2000 yılında ilk albümü “Yarım Kalan Sevda”yı çıkardı. Bu albümü “Kan Çiçekleri”, “Türkülere Sor Beni”, “Gönlüm Dağlarda”, “Uzakların Türküsü” ve “Yürü Be Haydar” gibi albümler takip etti.

Özlem Özdil’in albümleri ve teklileri: Garip Yavrum, Türkülere Sor Beni, Tez Gel, Candan İleri, Hoy Nani, Yollarına Kar Mı Yağdı (Güler Duman ile birlikte), Zamansız Yağmur, Gönlüm Dağlarda, Yürü Be Haydar, Uzakların Türküsü.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir