Mustafa Özarslan Kimdir? Hayatı, Albümleri

28 Aralık 1970 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde dünyaya gelen Mustafa Özarslan, ilk, orta ve lise öğrenimi Ankara Çankaya 50. Yıl Lisesi’nde tamamladı.

Yüksek öğrenimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Mustafa Özarslan, 1994 yılında Oğuz Aksaç ile birlikte müzik çalışmalarına başladı ve birlikte Grup Çığ’ı kurdu. Doğaçlamayı ve türkülerin aslını bozmadan başka ulusların müzikal formlarını da (Caz, Rock, Blues, vb.) türküler içinde kullandı.

Mustafa Özarslan, 5 adet Grup Çığ albümünün yanı sıra, Salkım Söğüt 2 ve Salkım Söğüt 3, Muhabbet Türküleri, Şeyda Türküler ve Dost Kervanı albümlerinde de yer aldı. Özarslan, 2003 yılında ilk solo albümü Sevdalı Turna Türküler’i çıkardı 3 yıl aradan sonra 2006 yılında ikinci solo albümü olan Beyhude’yi çıkardı.

Mustafa Özarslan, Yön FM’de Sabahat Akkiraz’la birlikte bir konserler dizisi gerçekleştirdi.  Özarslan, 2008 yılında Sabahat Akkiraz’la, Birlikte Türküler Söylüyoruz isimli ortak bir albüm yaptılar.

Mustafa Özarslan’ın albümleri: Çığ Türküleri, Yayla Çiçeği, Nida, Mevsim, Çığ Halayları (Grup Çığ ile), Sevdalı Turna – Türküler, Beyhude, Birlikte Türküler Söylüyoruz (Sabahat Akkiraz ile birlikte), Şem, Har, Arayı Arayı, Sen Giderken, Ayrılamam Ben O Gül Yüzlü Yardan, Oy Ömrüm, Esti Seher Yeli, Benim Ömrüm, Deli Gönül.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir