Galatasaray’da İstifa Depremi: Kötülüğün Ürediği Yerde Hiçbir Şey Olmaz

Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur, “13-14 aydır devam eden planlı yapılan iftiralara dayanmamın sebebi Galatasaray. Başka tutunacak bir dalım kalsa bu kararı almazdım” sözleriyle Galatasaray’daki görevinden ayrıldığını açıkladı.

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Fanatik’in aktardığına göre; Erden Timur, özetle şunları söyledi:

“Elimde olmayan nedenlerden dolayı 1 aydır, belki 1 ayı daha geçkindir gündemi meşgul ettiğim için kamuoyundan özür diliyorum. Ben şampiyonluktan 1-1.5 ay önce başkanımıza konuyu ilettim. Yönetim listesi verilmeden önce, yönetimde olmamla ilgili kendi talebini iletince, yakın çevreme de söylüyorum, o zaman ilettim. Şampiyonluk yarışı olduğu için bunu o an söylemek mümkün değildi.

Yazılı açıklamadan basın toplantısına dönmemin nedeni bana gönderilen şahsi mesajları, okusanız ağlarsanız, bunlar camiadan önemli insanlar, özellikle göndermişler. Sosyal medyadaki bol takipçili hesaplara, bu şeyleri göndererek, biz kaç yaşında insanlarız, bizleri de reddediyor, bu işin altında başka bir iş var diye herkese bir servis. Allah’ın işi ya bu, tanımadığım insandan öğrendim bunu. Onlara yakın birisi herhalde, bilmiyorum. İnsani değerlere değer veren biri. ‘Hep bu insanların içerisindeyim, herhalde 1 yılı aşkındır olumlu hiçbir şey duymadım abi, sen bize şeytan gibi anlatılıyorsun’ dedi. Bu maksatlı şeyi gördükten sonra ben anlatayım dedim.

Bu kadar iftiraya 1-2 ay sabredebileceğim yerde 14 aydır dayanmamın tek sebebi Galatasaray’dır. İstifa etmekten başka çarem kalmadı, tutunacak bir dalım olsa tutunurdum. Aylarca sürdü, son 7 ay özellikle yoğun. Ne yaptığımı ben de bilmiyorum inanın. Ne arsızlığımız, ne hırsızlığımız, ne namussuzluğumuz, ne komisyonculuğumuz… Ben de bırakmayı hiç istemiyorum öyle bir şey var. Ama hiçbir dal yok.

“Kötülüğün ürediği yerde hiçbir şey olmaz”

Ben, Galatasaray’a her şeyimi vermeye hazırdım, hazırım, hazır olacağım. Bunu da bu iki senede gösterdim. Ama Galatasaray’ın asıl büyük problemi, içerideki bu kötü siyaset. Sürekli bir şeyler iyi giderken böyle olmasının sebebi, bu siyaset. Bu siyaset, Galatasaray’a 10-20 şampiyonluk zarar veriyor. Avrupa kupası alamamasına sebebiyet veriyor. Kötülüğün ürediği yerde hiçbir şey olmaz. İyilikle bir şeyler oluyor.

Galatasaray’dan faydalanan iğrenç bir insansam bırakmamam gerekiyor. Her şeye benim bakmam isteniyor. Suyun başındayım ve kalmam isteniyor neden gideyim? Son bir senede sadece bireysel çevremle Galatasaray’a 40 milyon Euro sponsorluk kazandırdım! Galatasaray’ın içindeki kötü siyaset Galatasaray için en kötü şey.

Tüm bu yaşananlardan sonra yapabileceğim hiçbir çare kalmıyor. Tutmayı düşündüğüm tüm dallar kırıldı. Maalesef ayrılıyorum. Başka tutunacak bir dalım kalsa hiçbir şekilde bu kararı almazdım. Taraftar bırakmamı istemiyor, anlıyorum. Ben de bırakmayı hiç istemiyordum ama hiçbir dal yok çünkü dedikleri gibi bu işlerden nemalanan o iğrenç insansam bırakmamam lazım.

Galatasaray Divan Kurulu’nda konuşulanlara alınmışım, ağlamışım. Yok öyle bir şey. Ben nazlı gelin miyim? 80 milyarlık şirket sahibiyim, bana ‘komisyoncu’ dediler.

Sizce Galatasaray’ın en büyük sorunu bir sene daha şampiyon olup olmaması mı, yoksa Galatasaray her ivme kazandığında Galatasaray’a bu kadar bela açan, insanları kirleten bu kötü siyaset mi? Hangisi daha büyük problem? Mevlana’nın bir sözü var. Sustum ‘kahrından susuyor’ dediler. Biraz konuştum ‘zehrini kusuyor’ dediler. Şampiyonluktan sonra oyuncularla konuştum. Her zaman onlara destek olacağımı söyledim. Mauro Icardi çok özel bir insan. Ben onunla hiçbir şey konuşmadım ama insanın duygusundan anlar. Benim hep arkamda duran çok az sayıdaki insandan biriydi. Icardi’nin ayrılacağını düşünmüyorum.

Ali Koç’un saldırılarının kararımda hiçbir etkisi olmadı. ‘Fenerbahçe camiası da kesinlikle ayrılmayacak, Galatasaray şemsiyesi altından çıkmaması lazım. Oradan çıkarsa başına çok şey gelir’ dediler. Onlardan korkuyorsak kalmak lazım. Ticaret Bakanlığı tarafından 8.5 ay incelendi şirketim. Neler neler oldu. Her noktasına zerresine şey yapıldı.

Erden’i seviyoruz, arkasındayız…’ Eee sonra? Mauro Icardi’den başka bu konuda bir destek görmedim. Samimiyetsiz ortama tiyatro denilebilir. Galatasaray’da tiyatro yapanlar 300-500 kişidir. Esas samimi olanlar daha fazla. Tiyatro ifadesi kullanılabilir. Galatasaray’da görev alan herkes bir gün başkanlık yapmak ister.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir