Emine Ata Kimdir? Hayatı, Albümleri

31 Aralık 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelen Emine Ata, ilk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. Emine Ata, müzik hayatına ‘HAMOY’ derneği THM Korosu’na katılarak başladı.

1986 yılında ön dinleme sınavını kazanan Emine Ata, 1987 yılında TRT Ankara Radyosu THM Gençlik Korosuna girdi. 1991 yılında yapılan amatör ses yarışmasında bölge ikinciliğini kazandı. Emine Ata, 1994 yılında TRT Ankara Radyosu THM Korosuna istisnai akitli ses sanatçısı olarak katıldı.

2001 yılında seslendirdiği ‘Sen Gelmez Oldun’ isimli eserle en çok dinlenen ve en çok istek alan sanatçı seçilen Emine Ata, 2007 yılında TRT İzmir Radyosu’nda kadrolu ses sanatçısı olarak göreve başladı. Halen TRT Ankara Radyosu THM Müdürlüğü’n de ses sanatçısı olarak görevine devam eden Emine Ata, TRT FM, Radyo 4 ve TRT Türkü Radyolarında çeşitli programlarında görev alıyor.

Emine Ata, Ankara Radyosu THM Gençlik Korosu’nda Mustafa Özgül, Hikmet Taşan ve Yaşar Aydaş gibi hocalardan eğitim aldı. Türkiye Radyo Televizyonu tarafından yapılmış EMİNE ATA – Solo Albümler Serisi – THM Albümü bulunmakta.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir