Aston Martin, yeni güvenlik ve tıbbi araçlarını tanıttı

Aston Martin, 2021 Formula 1 sezonu için yeni bir güvenlik ve tıbbi araç tedarikçisi oldu. Aston Martin’in güvenlik ve tıbbi araçları bu ayın sonlarında düzenlenecek olan Bahreyn Grand Prix’sinde görücüye çıkacak.

Haber Merkezi / 1996’dan beri F1 güvenlik ve medikal araçların tek tedarikçisi olan Mercedes, 2021’de AMG GT R güvenlik otomobili ve Mercedes-AMG C 63 S Estate medikal otomobilini kullanmaya devam edecek.

Ancak yapılan yeni anlaşma, Aston Martin’in yeni bir güvenlik aracı Vantage ve tıbbi aracı DBX ile dönüşümlü kullanılacak. Bernd Maylander ve Alan van der Merwe, her hafta sonu sırasıyla güvenlik ve tıbbi araçları sürmeye devam edecek.

Aston Martin’in güvenlik ve tıbbi araçları bu ayın sonlarında düzenlenecek olan Bahreyn Grand Prix’sinde görücüye çıkacak.

Mercedes, güvenlik ve medikal araçların da bu yıl yeni bir kırmızı renk şemasını benimseyecek; görünürlüğü artırırken aynı zamanda Mercedes-AMG Petronas F1 Takım ortağı CrowdStrike’ı da temsil edecek.

F1 CEO’su Stefano Domenicali, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na Resmi Güvenlik ve Tıbbi Arabalar sağlamak için hem Aston Martin hem de Mercedes-AMG ile yeni ortaklığımızı duyurmaktan çok memnunuz,” dedi.

Domenicali, açıklamasının devamında, “Aston Martin ve Mercedes-AMG ikonik otomotiv markaları ve inanılmaz sporumuzdaki yerlerinden gurur duyuyoruz. Güvenlik ve tıbbi araçlar, Formula 1’in çok önemli bir parçası ve sürücülerimizi güvende tutmak için her zaman oradalar” ifadelerini kullandı.

 

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir