Ali Yerlikaya Açıkladı: Üç Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, üç ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Yerlikaya, operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu 22 suç örgütü şüphelisinin yakalandığını belirtti.

Haber Merkezi / İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Mahzen-12’ operasyonu hakkında bilgilendirme paylaşımında bulundu. Ali Yerlikaya, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Van, Gaziantep ve Kırklareli merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak Jandarma tarafından düzenlenen “Mahzen-12″ operasyonlarında; Van’da Seyithan Durdu’nun (Düzensiz göçmen Kaçakçısı Organize Suç Örgütü), Gaziantep’te Abdulmuttalip Kurtoğlu’nun (Nitelikli Dolandırıcı Organize Suç Örgütü), Kırklareli’nde Doğan Sabuncu’nun (Nitelikli Dolandırıcı Organize Suç Örgütü) elebaşılığını yaptığı 3 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi.

Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 22 şüpheli yakalandı.

Van: Van, Saray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; İran üzerinden gelen düzensiz göçmenleri yasa dışı yollardan ülkemize geçişini sağlamaya çalışarak Göçmen Kaçakçılığı suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 7 şüpheli yakalandı.

Gaziantep: Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Gaziantep ve Adana’da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda; İnternet üzerinden araç satış ilanı vererek, kendileri ile iletişime geçen vatandaşlardan para toplamak suretiyle Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık suçunu örgütlü olarak işleyen organize suç örgütü üyesi 10 şüpheli yakalandı.

Kırklareli: Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kırklareli İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak Nitelikli Dolandırıcılık suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 5 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu: Çok sayıda dijital materyale, suçtan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda altın, döviz ve Türk Lirasına el konuldu.”

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir