AK Parti’nin Ankara Adayı Turgut Altınok, İzmir Adayı Hamza Dağ

31 Mart’ta yapılması planlanan yerel seçimler yaklaştıkça, partilerinde belediye başkan adayları netleşmeye devam ediyor. Son olarak AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Turgut Altınok olduğu belirtildi.

İnternethaber’in haberine göre, “CHP’nin kalesi” olarak nitelendirilen İzmir’de ise uzun süredir adı bu il için geçen, eski İzmir Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın adaylığının açıklanması bekleniyor.

Yeni Şafak’ın haberine göre ise, Turgut Altınok arandı ve bilgi verildi. Altınok, hali hazırda AK Parti’nin Keçiören Belediye Başkanı olarak görev yürütüyor.

Buna göre AK Parti’de olan mevcut büyükşehir belediye başkanlarının büyük bölümünün de yeniden aday gösterilecek. Erdoğan’ın akşam saatlerinde büyükşehir belediye başkanlarını arayacağı öne sürüldü.

AK Parti’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Kocaispirli’nin beklediği telefonu aldığı ve Ankara’ya gitmek için hazırlıklara başladığı iddia edildi.

Malatya’da Selahattin Gürkan aday gösterilmezken, AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Er oldu. Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç yeniden aday gösterilmeyecek. Ziya Polat, Adıyaman Belediye Başkan Adayı oluyor. Maraş’ta da Hayrettin Güngör’ün yerine Fırat Görgel Büyükşehir adayı oluyor.

AK Parti’nin Konya’da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı, Urfa’da Zeynel Abidin Beyazgül’ü, Kayseri’de Memduh Büyükkılıç’ı, Gaziantep’te Fatma Şahin’i aday göstermesi kesinleşti.

AK Parti Trabzon belediye Başkanı’nı değiştiriyor. Murat Soroğlu’nun yerine Ahmet Metin Genç aday olarak gösteriliyor.

Kırıkkale Belediye Başkan adayı: Mehmet Saygılı,
Nevşehir Belediye Başkan adayı: Mehmet Savran,
Şırnak Belediye Başkan Adayı: Mehmet Yarka,
Gümüşhane Belediye Başkan Adayı: Ercan Çimen,
MHP Kilis Belediye Başkan Adayı: Hasan Kara,
MHP Uşak Belediye Başkan Adayı: Sezer Ateş,
Aksaray Belediye Başkan Adayı: Evren Dinçer.

AK Parti, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 17’si büyükşehir, 48 ilin belediye başkan adayını yarın saat 14.00’da ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde açıklayacak.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir