AK Parti’de Asgari Ücret Ve Emekli Kararı: Gündeme Alınmayacak

AK Parti’nin Kızılcahamam kampında, asgari ücret ve emekli maaşlarındaki iyileştirmelerle ilgili işçi, emekli ve muhalefetten gelen tepkilerin artık hiçbir şekilde gündeme alınmayacağı kararı alındı.

Böylece temmuz ayında ne asgari ücrette bir artış olacak ne de emekli aylıklarında, kök maaşlar dahil artı bir iyileştirmeye gidilmesi de planlanmıyor.

Yüksek enflasyon ve akıldışı politikalar sonucunda yoksullaşan milyonlarca sabit gelirli yurttaş, temmuz ayında asgari ücrete zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Açlık sınırının altında aylık bağlanan emeklilerin gözü de kök maaş düzenlemesine çevrildi.

Ekonomim’de yer alan habere göre, AK Parti’nin Kızılcahamam kampında asgari ücretliyi ve emeklileri ilgilendiren kararlar çıktı. Buna göre, AK Parti yönetiminin geçmişte EYT başta olmak üzere seçim öncesinde muhalefetin de baskısıyla yapılan düzenlemelerden artık tamamıyla uzak duracağı aktarıldı.

Asgari ücret ve emekli maaşlarındaki iyileştirmelerle ilgili işçi, emekli ve muhalefetten gelen tepkilerin artık hiçbir şekilde AK Parti’nin gündeminde olmayacağı söylendi.

Böylece temmuz ayında ne asgari ücrette bir artış olacak ne de emekli aylıklarında, kök maaşlar dahil artı bir iyileştirmeye gidilmesi planlanmıyor.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir