Kim Kardashian Yine Tepkilerin Odağında

2019’da giyim markası SKIMS’i kuran realite şov yıldızı Kim Kardashian, ABD’nin Boston kentindeki Harvard İşletme Okulu’nda başarılı girişimcilerin davet edildiği konferans serisinin son oturumunda misafir konuşmacı oldu.

42 yaşındaki Kardashian, oturuma SKIMS’in kurucu ortağı Jens Grede’yle katıldı ve bir çekim ekibi, ikiliyi takip etti.

Seminer katılımcılarından biri, Kardashian’ın şimdiye kadarki başarılarından, SKIMS’ten ve üstünde çalıştığı özel sermaye şirketinden bahsettiğini People dergisine söyledi.

Diğer haber mecralarına konuşan başka katılımcılar da, realite yıldızının konferansta konuşmasının öğrenciler ve hocalar için sürpriz olduğunu belirtti.

Üst düzey CEO’ların, öne çıkan siyasetçilerin ve ülkenin en başarılı isimlerinin davet edildiği Harvard İşletme Okulu’nda Kardashian’ın konuşma yapmasına farklı tepkiler geldi.

Kardashian’ın seminerden çıktığı anları kayıt altında alan NBC10 Boston haber kanalı, öğrencilerin geçen yıl 3,2 milyar dolar değeri olan SKIMS’in kurucusunun yaklaşık 2 saatlik konuşmasını faydalı bulduğunu aktardı.

Öte yandan Kardashian’ın Harvard’da konuşma yapmasına Twitter’dan çok daha sert eleştiriler yapıldı.

Bir kullanıcı, “Bu çok saçma. Kim Kardashian, Harvard’ın harflerini doğru sıralayamaz bile” diye yazdı.

Başka biri de şu ifadeleri kullandı: Kim Kardashian varlık içinde doğdu. Seks kasetini kullanarak oyunculuk ya da şarkıcılık kariyeri edinmeye çalıştı ama ikisini de beceremedi. Kim K, kurgu bir realite şov yapacak kadar zengin. Aynı zamanda hem kendisi hem de ailesi utanmaz. Harvard da artık Kardashianlar kadar demode.

Bir başkası da “Kardashian ve Harvard kelimeleri asla aynı cümlede yer almamalı” dedi.

Sert eleştiriler karşısında Kardashian’ı destekleyen Liz isimli bir öğrenciyse “Bence pek çok kişi Kim’in milyarlarca dolarlık bir şirket yönettiğini görmezden geliyor ve ona saygı duymuyor” ifadesini kullandı.

Kardashian’ın Harvard’da geçirdiği günün Hulu’da yayımlanan realite şovu The Kardashians’ın gelecek sezonunda yer alması bekleniyor.

Kim Kardashian kimdir?

21 Ekim 1980 tarihinde doğan Kim Kardashian’ın gerçek adı Kimberly Noel Kardashian’dır. Los Angeles’ta doğan Kardashian baba tarafından Ermeni, anne tarafından Hollanda ve İskoç asıllıdır.

Kim Kardashian, E kanalında yayınlanan Keeping Up with the Kardashians ve Kourtney and Kim Take New York adlı reality showlar ile bilinir.

Bir dönem prodüktörlük, mankenlik, şarkıcılık, oyunculuk ve stilistlik yapmıştır. İş insanı kimliğiyle dikkatleri çeken Kardashian kendi adını taşıyan birçok parfüm çıkarttı. Amerikan ABC kanalında yayınlanan Dancing With the Stars (Yıldızlarla Dans) adlı televizyon formatında yarıştı.

America’s Next Top Model (Amerikanın Gelecek/Yeni Top Modeli-Amerika Top Modelini Arıyor) adlı programda konuk jüri üyeliği yaptı. 2010 yılında ise kız kardeşleri Kourtney ve Khloe ile “Kardashian Konfidential” adında otobiyografi türünde bir kitap yayımladı.

2012 Nisan ayından beri Kanye West ile beraber olan Kardashian 15 Haziran 2013 günü Cedars-Sinai Medical Hastanesinde kızları North West’i dünyaya getirdi. 21 Ekim 2013’te, Kardashian’ın 33. doğum gününde nişanlanan çift 24 Mayıs 2014 tarihinde İtalya’nın Floransa kentinde evlendi.

Oğulları Saint West, 5 Aralık 2015’te doğdu. Doktorların ikinci hamileliğinden sonra hamile kalmamasını önermesi üzerine çiftin üçüncü çocuğu Chicago 15 Ocak 2018 yılında ve dördüncü çocuğu Psalm 9 Mayıs 2019 tarihinde taşıyıcı anne aracılığıyla dünyaya geldi. Kardashian, dört çocuğunun babası Kanye West’ten 2021 yılında boşandı.

Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir