The Matrix: Resurrections’ın İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

Hayranlarının uzun yıllardır beklediği The Matrix serisinin yeni filmi; The Matrix: Resurrections ile ilgili tanıtım videosu yayınlandı. Paylaşılan görüntülerde, fragmanın da 9 Eylül’de yayınlanacağı bilgisi paylaşılıyor.

Haber Merkezi / Lana Wachowski’nin yönetmenliğinde çekilecek olan Matrix serisinin 4. filmi ‘Matrix Resurrections filminin tanıtımda meşhur kırmızı ve mavi hapları vurgu yapıldı. Film 22 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek.

Başrollerinde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un yer aldığı The Matrix serisinin son filmi 2003 yılında gösterime girmişti.

Matrix filminin konusu nedir?

Matrix filminde iyi bir yazılım şirketinde çalışmakta olan Thomas Anderson gece olduğunda Neo adındaki bir program kırmaya çalışarak ve Matrix araştırması yaparak günlerini geçirmektedir. İlginç bir şekilde Trinity ile Morpheus’la tanışan Neo hayatının yaşamakta olduğu dünyanın gerçekte sadece beyninde gerçekleşmekte olan bir simülasyon olduğunu öğrenir ve böylece kendini bu durumdan çıkarmak adına Morpheus’un önderliğindeki bir ekibe katılmaktadır.

Matrix dizisindeki Neo asıl dünyada ilk nefes aldıktan sonra bu simülasyona tekrar girer ve Matrix’in ne olduğunu kavramaya çalışır. Bu filmdeki olaylar teknolojinin son derece gelişmekte olduğu çok ileri bir tarihte yaşanmakta ve yapay zekaya sahip olan makinelerin yaratıldığı bir dünya üzerinde geçmektedir. Filmin konusu bu şekilde devam etmekte olup türü bilimkurgudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir