Simge Sağın’dan Cesur Tercih

Son dönemde çıkış yakalayan şarkıcılardan Simge Sağın, seçtiği sahne kıyafetleri dikkat çekmeye devam ediyor. Sağın, son olarak mini transparan elbiseyle sahneye çıktı. Simge Sağın, o anlara ait kareleri sosyal medya hesabından paylaşmayı da ihmal etmedi. 

Haber Merkezi / Simge Sağın’ın paylaşımları kısa sürede takipçileri tarafından beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu. Sağın’ın daha önce de birbirinden cesur sahne kıyafetleri ile kendinden söz ettirmişti.

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul’a bağlı Şişli ilçesinde dünyaya geldi. Babası müzisyen olan şarkıcı Simge Sağın, küçük yaşlarından beri müzikle iç içe oldu.

On iki yaşında gitar çalmaya başlayan Simge Sağın, zaman içerisinde kendi bestelerini yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olan Sağın, daha sonra müzik sektöründe çalışmaya başladı.

İlk profesyonel işini Zeynep Dizdar orkestrası ile yaptı. Sonrasında Gülşen, Yaşar Günaçgün ve Serdar Ortaç ile çalıştı. Bu isimlere vokalist olarak eşlik etti.

Sağın, 2011 yılında ilk albümü olan ‘Yeni Çıktı’yı yayınladı. 2014 yılında ise ‘Bip Bip’ ismini taşıyan ikinci EP albümünü çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir