Serenay Sarıkaya, Son Paylaşımıyla Yine Adından Söz Ettirdi

Oyunculuktaki başarısının yanı sıra özel hayatıyla da sık sık gündeme gelen, Serenay Sarıkaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son paylaşımla yine adından söz ettirmeyi başardı.

Haber Merkezi / Sarıkaya’nın paylaşımına kısa sürede binlerce yorum ve beğeni geldi. Ekranlardan bir süredir uzakta olan Serenay Sarıkaya, yeni bir diziyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

1 Temmuz 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelen Serenay Sarıkaya, dizi ve sinema oyuncusu aynı zamanda modeldir. 15 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’nde katıldığı bir güzellik yarışmasında jüri özel ödülünü aldı.

Aynı yıllarda Plajda adlı bir sinema filminde rol alarak oyunculuğa adım attı. İlk oyunculuk deneyimini Şaşkın (2006) filmiyle kazanan Sarıkaya, sonrasında Plajda (2008) filminde rol aldı.

İlk kez Sinan Çetin’in Peri Masalı (2008) dizisinde yer alarak dizi oyunculuğuna başladı ve yine aynı yıl Sinan Çetin tarafından hazırlanan Limon Ağacı (2008) dizisinde ilk başrolünü üstlendi. Dizinin sona ermesinin ardından Adanalı (2008-2010) dizisinde rol almaya başladı.

2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Gizem Memiç’in ardından ikinci oldu ve Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye hak kazandı.

Ardından Lale Devri (2010-2013) ve Medcezir (2013-2015) dizilerinin başrolünde yer alarak popüleritesini arttırdı. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde seslendirme yapan Sarıkaya Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde de rol aldı.

Dizi ve sinema filmlerinde oynamasının yanı sıra Sarıkaya, reklam filmlerinde de yer aldı ve bazı önemli markalarında reklam yüzü oldu.

2014 yılında GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçildi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir