Karabük: Boduroğlu Yaylası

Boduroğlu Yaylası; Karabük’ün Ovacık İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eşsiz güzelliklere sahip olan yaylada her yıl şenlikler düzenlenmektedir.

Özellikle yaylalar turistik gezilerde mutlaka görülmesi gereken alanlardandır. Karabük’te dikkat çeken yaylalar arasında Ulu Yayla, Sarıçiçek Yaylası, Boduroğlu Yaylası ve Sorkun Yaylası yer alır.

Yaylaların yüzyıllardır devam eden klasik amaçlı kullanımlarına günümüzde yeni fonksiyonlar eklenmiştir. Son yıllarda bu alanlar turizm için oldukça ilgi çekmektedir.

Yayla turizmi, yaz aylarında serinleme, dinlenme, dağ-yayla havası teneffüs etme, doğal ortamda doğal yaşamı gözlemleme, doğal ürünler tüketme gibi birçok faaliyetin gerçekleştirilebildiği turizm türüdür. Ayrıca yaylalar yerel, kültürel, sosyal ve etnolojik özellikleri ile de ilgi çeken alanlardır.

Muhteşem görüntüsüyle gürültülü şehir ortamından kaçıp doğanın sesini dinlemek isteyenlere kucak açan Boduroğlu Yaylası’na gitmeden önce her ihtimale karşı tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanızı öneririz. Yöre halkı, oldukça sıcak ve samimidir. Size her türlü yardımda bulunacağından şüpheniz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir