İrem Derici’nin Konseri İptal Edildi; Derici’den Tepki

İrem Derici’nin Elazığ’da vereceği konseri, Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR), Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi’nin hedef göstermesi üzerine iptal edildi. Derici sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Ben sanatçıyım, sevenlerimle arama giremezsiniz” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Elazığ’da bu yıl dördüncüsü yapılacak olan “Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali” kapsamında, 30 Eylül’de düzenlenmesi planlanan İrem Derici konseri iptal edildi. HÜDA-PAR, Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi, İrem Derici’yi ve şarkıcının bir yıl önce Elazığ’da verdiği konseri hedef göstermişti.

‘Halkın manevi değerleriyle uyuşmuyor’

HÜDA-PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, bir yazılı açıklama yaparak şu ifadelere yer vermişti:

“Sapkınlığı benimseyen ve destekleyen birinin tercih edilip davet edilmesi, Elazığ halkının manevi değerleriyle uyuşmamakta, kültürümüze ve inancımıza aykırılık teşkil etmektedir. Bu festivali organize eden yetkililer ve sponsorlar, eşcinselliği destekleyen sapıklar ile aynı duruş içerisinde olmadıklarının gayreti içerisine girmeli ve bu yanlış tercihten vazgeçmelidir.”

Yeniden Refah ve Saadet Partisi de katıldı

Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi ile kentteki bazı gerici dernekler de benzer açıklamalar yaparak İrem Derici’yi hedef göstermişti.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre, bu açıklamaların ardından festivalin organizatörlerinden Elazığ Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, İrem Derici konserinin iptal edileceğini açıkladı.

‘Konseri iptal edeceğiz’

İrem Derici’nin 2021 yılında bir alışveriş merkezi açılışı için de Elazığ’a geldiğini ve kimsenin tepki vermediğini söyleyen Tarhan, “Bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceğimiz Salçalı Köfte Festivali’nde sanatçı İrem Derici’yle ilgili son zamanlarda bazı STK ve siyasi partilerin karşıt açıklamaları ve baskılarından dolayı bu konseri iptal etme kararı alacağız” şeklinde konuştu.

‘Memleketin başka sorunu kalmamış gibi’

Tarhan, şu ifadeleri kullandı:

“İrem Derici, 2021 Elazığ’a AVM açılışına katıldı, kimseden bir tepki yoktu ancak bu seneki festivalimizde İrem Derici’nin sahne alacağını duyurmamız sonrasında bir algı oluşturarak bu konserin iptal edilmesi için baskı oluşturmaya başladılar. Memleketimizin başka sorunu kalmamış gibi bir tek problem İrem Derici’ymiş demek ki. Biz de mecburen bu konseri iptal etme yoluna gideceğiz.”

‘Ben sanatçıyım, sevenlerimle arama giremezsiniz’

İrem Derici ise Instagram hesabından bir açıklama yaparak konserinin iptal edilmesine tepki gösterdi. 30 Aralık 2021’deki Elazığ konserinden görüntüler paylaşan Derici, şunları ifadeleri kullandı:

“30 Aralık 2021, Elazığ konserimiz. Görüyorsunuz izdihamı, sevgi selini. Elazığ halkı beni istememezlik yapmamıştır, buna eminim, bizim her zaman özel bir bağımız oldu. Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım! Şarkılarım milyonlara hitap eder. Sevenlerimle arama giremezsiniz.

En kısa zamanda bir şekilde sizinle buluşup şarkılarımı bağıra çağıra söyleyeceğim. Bunu da buraya not edin! Bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz! Ben sadece severim! Hem de çok severim! Seni çok seviyorum Elazığ!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir