Hentbol’da Türkiye Kupası Beşiktaş’ın

Beşiktaş Mogaz, İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda oynanan Hentbol Türkiye Kupası final maçında Selka Eskişehir Hentbol’u 22-21 yenerek üst üste 6. toplamda 14. şampiyonluğunu kazandı.

Beşiktaş için maçın ardından kupa töreni düzenlendi. Büyük bir mutlulukla kupayı havaya kaldıran oyuncular, sevinçlerini salonda bulunan taraftarlarla paylaştı ve kupayla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beşiktaş’ın mutlu sonla biten kupa yolculuğu Batman’da başladı. Türkiye Kupası 2. Turu’nda; Amasya 1957 Suluova SK, Batman Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi ile grup maçları oynayan Beşiktaş, altı puanla gruptan lider çıktı.

Kupanın çeyrek final ayağında Bursa Nilüfer Bld. ile eşleşen Beşiktaş, rakibini iki maçta da mağlup ederek adını yarı finale yazdırmasını bildi.

Finale yükselecek iki takımdan birini belirleyecek yarı final turunda Beykoz Bld. Spor ile karşılaşan Beşiktaş Mogaz, iki maçta da rakibine üstünlük sağlayarak Türkiye Kupası’nda finale yükseldi.

Hentbol Türkiye Kupası finalinde Selka Eskişehir Hentbol ile karşılaşan Beşiktaş Mogaz, büyük bir çekişmeye sahne olan maçta rakbini 22-21 mağlup ederek üst üste 6. toplamda 14. şampiyonluğunu kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir