Fenerbahçe, Darüşşafaka’yı farklı geçti!

Fenerbahçe Beko, Basketbol Süper Ligin 13. haftasında evinde ağırladığı Darüşşafaka Tekfeni 91-61 mağlup ederek liderliğini sürdürdü. 

Hava atışıyla başlayan mücadelede Fenerbahçe adına ilk sayılar Nicolo Melli’den gelirken, konuk ekip Oğuz Savaş ile durumu 5-3’e getirdi. Kalinic’in asistinde Kaptan Melih Mahmutoğlu ile sayılar bulan Fenerbahçe, Ahmet Düverioğlu’nun takip smacıyla farkı 7 sayıya çıkardı. Darüşşafaka, Douglas’ın üç sayılık isabetiyle farkı eritmeye çalışsa da Guduric sahneye çıktı ve gönderdiği iki üçlükle durumu 19-15 yaptı. Fenerbahçe Beko, ilk çeyreği 22-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe de oldukça etkili başlayan Fenerbahçe, Jan Vesely’nin de oyuna girmesiyle skor üstünlüğünü eline aldı. Ahmet Düverioğlu’nun faule rağmen bulduğu basketle skoru 26-15 yapan Fenerbahçe Beko, Vesely ve Luigi Datome’nin sayılarıyla farkı çift hanelere çıkardı(28-18). Hücum organizasyonlarında ve savunmada iyi bir oyun ortaya çıkaran Fenerbahçe, Datome’nin ve Guduric’in sayılarıyla farkı iyice açmayı başardı. Son dakikalarda Darüşşafaka Tekfen oyuna ortak olmaya çalışsa da Fenerbahçe, soyunma odasına 47-30 önde girdi.

Üçüncü çeyrek Darüşşafaka Tekfen’in sayılarıyla başladı ancak Fenerbahçe Beko, Melih Mahmutoğlu’nun üçlük isabetiyle cevap verdi. Çeyreğin ortalarında Bobby Dixon’ın üst üste üçlükler bulmasıyla Fenerbahçe, televizyon molasına 21 sayı önde girdi (58-47). Mola dönüşünde Jan Vesely’nin çember altında bulduğu basketlerle inanılmaz bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe, son saniyede yine Vesely’nin takip smacıyla çeyreği 70-45 önde tamamladı.

Son periyotta da rüzgarı arkasına alan Fenerbahçe; Datome, Kalinic ve Egehan Arna’nın basketleriyle skoru 74-45 yaptı. Konuk ekibin pas kanallarını da kapatan Fenerbahçe, Datome’nin tüm sahayı geçen asistinde Guduric ile sayılar buldu. Son saniyeye kadar hem skor hem de oyun üstünlüğünü elinde bulunduran Fenerbahçe Beko, Darüşşafaka Tekfen’i 91-61 mağlup etti ve zirvedeki yerini korudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir