EuroLeague’de Türk derbisinin galibi Fenerbahçe

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 23. hafta maçında Darüşşafaka Tekfen’i 97-75 mağlup etti. Fenerbahçe, böylece 23. maçında 20. galibiyetini aldı.

Karşılaşmada ilk hücum Fenerbahçe Beko’dan gelirken, Fenerbahçe, bu hücumdan Erick Green’in 2 sayılık basketiyle döndü(0-2). Darüşşafaka Tekfen ise Michael Eric ve Zanis Peiners’le yakaladığı 5-0’lık seriyle skoru 5-2’ye getirdi.

Ali Muhammed ve Luigi Datome’yle rakibine cevap veren Fenerbahçe Beko, maçın ilk 3 dakikasını 5-8 öne geçti. Ev sahibi takımın maçı dengede tutma gayretine karşın Fenerbahçe Beko, Datome ve Ahmet ikilisiyle 5 sayılık farkı yakaladı(10-15).

TV molasına da 10-15’lik üstünlükle giren Fenerbahçe Beko, mola dönüşünde Ali Muhammed, Marko Guduric ve Nicolo Melli’nin basketleriyle 10-24’lük üstünlüğü yakaladı. Darüşşafaka Tekfen, bu bölümde Mert Akay’ın faul çizgisinden bulduğu şutlarla nefes alırken; periyotu 12-26’lık skorla önde tamamlayan Fenerbahçe Beko oldu.

İkinci çeyreğin ilk basketi ev sahibi takımda Stanton Kidd’ten geldi(14-26). Fenerbahçe Beko, Melih Mahmutoğlu ve Jan Vesely’nin skor yüküne ortak olmasıyla farkı açmaya devam ederken(14-30), Darüşşafaka Tekfen, Peiners ve Michael Eric’le maça tutunmaya çalıştı(16-30). İlk 5 dakikalık bölümü 22-35 önde geçen Fenerbahçe Beko, çeyreğin geriye kalan bölümünde Datome ve Guduric’in basketleriyle skor üretmeye devam etti ve soyunma odasına 35-46’lık skorla önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken Fenerbahçe Beko, farkı 24 sayıya kadar çıkardı(39-63). Çeyreğin devamında da üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Beko, skorer isimlerin elinden bulduğu basketlerle final periyotuna 48-73 önde girdi.

Darüşşafaka Tekfen final periyotuna 8-0’lık bir seriyle başlarken, bu seri Ahmet Düverioğlu’nun faul çizgisinden bulduğu isabetli şutla noktalandı(56-74). Devamında Toney Douglas ve Ali Muhammed’in karşılıklı basketleriyle geçen ilk 5 dakika sonunda Fenerbahçe Beko, farkı 22 sayıya çıkardı(61-83).  Çeyreğin devamındaysa Tarık Biberovic ve Egehan Arna gibi oyunculardan da katkı alan Fenerbahçe Beko, mücadeleden 97-75 galip ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir