Dünyaca Ünlü Model Bella Hadid, Podyuma Üstsüz Çıktı, Spreyle Elbise Yapıldı

Kariyerleri ve pozlarıyla magazin gündeminden düşmeyen 25 yaşındaki dünyaca ünlü model Bella Hadid, Paris Moda Haftası kapsamındaki Coperni defilesinde sıradışı bir elbiseyle podyumda yürüdü.

Dün akşam (30 Eylül) düzenlenen defilenin kapanışını yapan Hadid, podyuma sadece altına giydiği iç çamaşırı ve topuklu ayakkabılarla çıktı. Üç kişilik bir ekip, göğüslerini koluyla kapatan modele spreyle elbise yaptı.

Spreyle sıkılan lateks, Hadid’in üstünde beyaz bir elbiseye dönüştü. Diz altında biten elbise başka birinin makasla yırtmaç açması ve omuzlarını ayarlamasıyla son haline gelince Hadid podyumda yürümeye başladı.

Alışılmışın dışındaki tasarım, defileye katılanların beğenisini topladı ve elbisenin yapıldığı anların görüntüleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Bir Twitter kullanıcısı, “Diyecek kelime bulamıyorum… Bu, sanat” diye yazdı.

Başka birisi de “Modanın yeniden eğlenceli hale gelmesi dünyanın iyileştiğini gösteriyor” ifadelerini kullandı. Sébastien Meyer ve Arnaud Vaillant’ın 2013’te kurduğu Coperni, daha önce de cesur tasarımlarıyla öne çıkmıştı.

Nisanda Kylie Jenner ve Doja Cat’in kullandığı Coperni marka cam el çantası gündem olmuştu.

Bella Hadid kimdir?

Asıl adı Isabella Khair Hadid olan Bella Hadid, 9 Ekim 1996 yılında dünyaya geldi. Dünyaca ünlü model Gigi Hadid, Bella Hadid’in kız kardeşidir.

Bella’nın Gigi’nin dışında Anwar Hadid adında bir erkek kardeşi vardır. Hadid’in annesinin adı Yolanda Hadid, babasının ise Mohamed Hadid’dir.

Filistin asıllı Amerikan model olan Hadid, 2016 yılında sektör uzmanları tarafından Model.com’un Yılın Modeli Ödülleri’nde ‘Yılın Modeli’ seçildi.

Hadid, 2015’in başında Kanadalı şarkıcı The Weeknd ile ilişkiye başladı. Sallantılı devam ilişkide ikili son kez 2019’da ayrıldıktan iki ay sonra yeniden bir araya gelmişlerdi.

Müslüman olduğu bilinen ve “Müslüman olmaktan gurur duyduğunu” söyleyen Hadid, 8 Aralık 2017’de, Trump’ın İsrail ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına karşı kız kardeşi Gigi ile Londra protestolarına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir