CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Mitinglere Başlama Kararı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan gelen talep üzerine miting düzenlemeye başlayacaklarını duyurdu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ilk mitingini 4 Aralık Cumartesi günü Mersin’de gerçekleştireceği açıklandı.

Haber Merkezi / CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

Şahıs ve şürekası açık ve net söylüyorlar: ‘Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek. Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, ‘Haydi Meydana’ diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!”

CHP’li Salıcı miting tarihini açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun duyurduğu Mersin mitinginin 4 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirileceğini açıkladı.

CHP’li Salıcı, “Vatandaşın derdini ve isteğini biliyoruz. Türkiye’nin yönetim sorununu sandıkta aşmamıza az kaldı! Cumhuriyet Halk Partisi olarak 4 Aralık Cumartesi günü Mersin’deyiz. O sandığı halkın önüne getireceğiz!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir