Bu Resimde Gördüğünüz İlk Şey İçsel Benliğinizi Belirler

Optik illüzyonların zihnimizi kandırdığı bilinmektedir. Bir illüzyonda ilk gördüğümüz, gerçekte olan değildir; gözler, gerçekte görüntüde temsil edileni ilk etapta yakalayamaz. Görselde temsil edileni fark etmemiz biraz zaman alır.

Haber Merkezi / Pek çok psikolog, bireyin kişiliğini ve içsel özelliklerini test etmek için optik illüzyon kullanır. İllüzyonlar, beyninizin görsel duyu yerine algıya nasıl bağlı olduğunu gösterir.

Bu resimde gizli dört unsur var.

Bir kişinin ilk gördüğü şey büyük ölçüde farklıdır ve psikologlara göre bireyin kişiliğini büyük ölçüde ortaya çıkarır.

Kişinin doğası onun özelliğini belirleyecektir. Beynin algıladığı şey kişiliğidir.

Ağaç

Birçok kişi resimde önce bir ağaç görecektir. Bu, görüntüdeki en büyük unsurdur. Birçok değerlendirme, ağacı ilk gören kişilerin yaklaşımlarında daha makul ve mantıklı olduğunu söylüyor. Bu insanlar olumlu bir zihne sahiptir. Bu kişilerin, gerçekçi yanlarını dizginlemeleri gerekiyor.

Goril

Pek çok kişi ilk bakışta bunu fark etmeyecektir, ancak eğer ilk bakışta gorili fark edecek özelliğe sahipse, kişiyi diğerlerinden ayıran bazı belirgin nitelikler var demektir.

Uzmanlar, gorili ilk gören insanların doğaları gereği çok titiz olduğunu söylüyorlar. Bu insanlar zaman kaybetmekten nefret ederler ve her zaman kendilerini meşgul edecek bir şeyler bulurlar.

Bu kişilerin son derece zeki yanları nedeniyle başkaları tarafından kolayca tanınmama ihtimalleri vardır.

Aslan

Aslanı her şeyden önce gördünüz mü? Ağaçtan önce bile mi?

Hayallerinin peşinden gidiyorsun! Uzmanlar, aslanı fark eden insanların doğalarında vahşi bir yan olduğunu ve bu da onları duyarlılık açısından diğerlerinden farklı kıldığını söylüyor.

Son derece kararlılar ve çok çalışırlar. Doğalarının bir dezavantajı, hayallerinin peşinden koşmak için çok ileri gitmeleridir.

Balık

Zıplayan balık gözünüze çarptıysa, işte o zaman nadide bir mücevher parçasısınız demektir.

Balığın resimdeki konumu ve küçük boyutları nedeniyle birçok kişi resimdeki bu öğeyi gözden kaçırma eğilimindedir.

Değerlendirmeler, balığı ilk bakışta görenlerin tutundukları ilişkiler konusunda çok dikkatli olduklarını ve nefret edilmekten asla hoşlanmadıklarını vurguluyor.

Bu optik illüzyon, Pittsburgh Hayvanat Bahçesi’nin logosudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir