Bu Belirtilere Dikkat: Protein Zehirlenmesi Olabilir

Sağlıklı bir kiloya ulaşmak istediğimiz zaman beslenmemizde ilk arttırdığımız şey proteindir. Proteinin daha uzun süre tok tuttuğu, kasların oluşmasına yardımcı olduğu ve yoğun bir antrenmandan sonra hücrelerin onarımını ve iyileşmesini desteklediği bilinmektedir.

Haber Merkezi / Sadece bu değil, protein cildin sağlıklı olmasına, saçların parlamasına, kemiklerin güçlenmesine ve kilo vermeye yardımcı olur. Kısacası, yaşamın yapı taşı.

Herkesin her gün (her öğünde) minimum miktarda protein alması gerekirken, birçok insan tüketmesi gereken doğru miktarı belirleyemiyor. Makro besinlerin sağlığa çeşitli faydaları vardır, ancak bunları dikkatsizce tüketmeye başlarsanız sağlığınız için kötü olabilirler.

Ne kadar protein almalısınız?

Uzmanlar, vücut ağırlığınızın her bir kilogramı için vücudunuzun bir gram proteine ​​ihtiyacı olduğunu söylüyor. Karbonhidrat ve yağ olmadan bundan daha fazlasını tüketmek, protein zehirlenmesine neden olabilir. İşte protein zehirlenmesinin uyarı işaretleri;

Dehidrasyon;

Aşırı miktarda protein, böbreklerinizin çok çalışmana neden olabilir. Bu durumda, dehidrasyona yol açabilir, bu nedenle sağlık uzmanları yeteri oranda su, sebze ve meyve tüketmeyi önermektedir.

Kilo alımı;

Aşırı miktarda protein bağırsaklarınızı bozabilir ve bu da gereksiz kilo alımına neden olabilir.

Kötü nefes kokusu;

Karbonhidrat tüketmediğiniz tam proteinli bir beslenme durumunda, protein, vücudunuzdaki yağ ve karbonhidratları yakmaya yardımcı olur, bu da ağız kokusuna neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı beslenme için protein ile birlikte yeterli miktarda karbonhidrat tüketilmesi önerilmektedir.

Depresyon;

Orantısız miktarda protein tüketimi değişik duygu durumlarını geliştirebilir. Kadınlar, bu durumda, depresyon, kaygı, ruh hali değişimleri ve olumsuz psikiyatrik sorunlara daha yatkındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir