Bakan Koca’dan 3. Doz Kovid 19 Aşısı Çağrısı!

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, inaktif Kovid 19 aşısı olanlara 3. doz aşılarını olma çağrısında bulunurken, 2 doz mRNA aşısı olanlar için ise şu an için 3. doz aşıyı gerektiren bir durum olmadığını söyledi.

Haber Merkezi / Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 3. doz Kovid 19 aşı uygulaması hakkında açıklama yaptı. İnaktif Kovid 19 aşısı olanlara 3. doz aşılarını olma çağrısında bulunan Bakan Koca, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Vaka sayılarının günlük 28-30 bin bandında seyrediyor olması on günlük zaman dilimi için yaklaşık aktif 300 bin vakaya karşılık gelmektedir. Bu durumun kritik bir yük olduğunun farkında olmalıyız. Kişilerin genç olması sebebiyle sağlık sistemi zorlanmıyor olsa da sayı çok yüksek.

2 doz mRNA aşısı olan vatandaşlarımızın ortalama 4 ay önce aşı olduklarını dikkate alarak aşının koruyuculuğunun halen devam ettiğini düşünüyoruz. Şu an için 3. doz aşıyı gerektiren bir durum yoktur. inaktif aşı olanlarınsa 3. doz aşılarını yaptırmalarını ısrarla öneriyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir